GRAMY KONCERTY – po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy granie na naszej scenie

Oprócz światowej czołówki free jazzu w ramach Krakowskiej Jesieni Jazzowej, zapraszamy na wiele innych wydarzeń tej jesieni.

Będziemy jak zawsze prezentować artystów  zarówno mniej znanych jak i tych już znanych szerszej publiczności , poruszających się w bardzo różnych przestrzeniach muzycznych.

I tak na początku października usłyszymy Rykardę Parasol w bardzo kameralnym koncercie. Artystka powróci z całkowicie zmienionym repertuarem. Zaprezentuje dawno nie wykonywane utwory w nowych aranżacjach, kilka coverów, a zwłaszcza premierowe piosenki z nowej płyty, którą nagrywa obecnie w San Francisco.

 

Nieco klimatu Islandii przywiezie do nas Myrra Rós, która jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie. Tym razem towarzyszyć jej będzie Elin Ey.

Zaraz potem z nowym albumem pt ,, Augusta’’ powraca do nas uznany wrocławski elektroniczno trip-hopowy skład Digit All Love.

Znajdzie się również coś dla miłośników cięższego brzmienia. Po pierwsze bydgoskie duo Ed Wood z gościnnym udziałem Macia Morettiego, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, a także Krakowski surf rockowy Kaseciarz.

Ze zniecierpliwieniem wyczekujemy, tym razem solowego  występu współzałożyciela zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds. Hugo Race zagra na naszej scenie pod koniec listopada.

 

 

Ale zanim usłyszymy australijskiego songwritera, na pewno warto przyjść na koncert bardzo obiecującego, energetycznego  Co – Sovel. To autorski projekt Izoldy Sorenson, znanej z zespołów takich jak Julia Marcel czy obecnie Drekoty.

Co – Sovel właśnie nagrywa pierwszego LP, który ma się ukazać do końca roku, a w Alchemii już w listopadzie.

 

 

Tymczasem we wrześniu rozgrzewka z dobrze znaną krakowskiej publiczności  Vladimirskądebiutującą krakowską Sforzą oraz One Louder niby fest II dla fanów mocnej muzyki, na którym zagra miedzy innymi Stara Rzeka.

 

Zapraszamy po więcej informacji  na www.alchemia.com.pl oraz na naszego facebooka https://www.facebook.com/alchemiaklub .

Do zobaczenia na koncertach !

 

Wydarzenie: Myrra Rós & Elin Ey

Wydarzenie: Myrra Rós & Elin Ey

14 października 2014

Jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie.

Wydarzenie: RYKARDA PARASOL

Wydarzenie: RYKARDA PARASOL

1 października 2014

Po ostatnim krakowskim koncercie w 2013 r. – wyprzedanym do ostatniego miejsca i niezapomnianym wieczorze w „Alchemii”, Rykarda postanowiła wrócić do Polski z całkowicie zmienionym repertuarem.

Wydarzenie: 9 Krakowska Jesień Jazzowa 28.09-23.11.2014

Wydarzenie: 9 Krakowska Jesień Jazzowa 28.09-23.11.2014

28 września 2014

Program Krakowskiej Jesieni Jazzowej już po raz dziewiąty zapewni miłośnikom muzyki improwizowanej całą serię niezapomnianych koncertów, warsztatów i innych wydarzeń okołomuzycznych. Większość zaplanowanych koncertów to polskie premiery nowych projektów uznanych gwiazd światowej muzyki improwizowanej.