Ed Wood + Macio Moretti / Xenony

ED WOOD – duet założony w Bydgoszczy w 2006 roku przez Tomka Popowskiego i Kubę Ziołka. Wierny estetyce syfu i głupoty nagrał dwa albumy – doskonale nieprzyjęty „Anal Animal” (LADO ABC, 2010) i nieprzestępnie nieprzejęty „Post-Mortem Lovers” (LADO ABC, 2014).

Muzycznie nieuznający żadnych granic w myśl zasady „cokolwiek działa, byle głośno”. Sięgający po noise, pop, improwizację, post-punk, surf rock, a jak trzeba to i black-metal. Znany z energetycznych koncertów, na których wydarzyć się może wszystko, nawet nic.

Macio Moretti – multiinstrumentalista i kompozytor. Muzykiem chciał być od zawsze. W liceum grał grindcore i metal. Później jego twórczość przechodziła kilka faz, od coverów Kombi, przez punk rocka i post rocka, yassu oraz country po chwytliwe brzmienia Mitch&Mitch. Niezależnie od gatunku, zawsze instrumentalnie perfekcyjny. Bardzo wszechstronny artysta o ogromnej muzycznej wyobraźni, szerokich horyzontach i niesamowitym poczuciu humoru. Wierzy w improwizację, bo jak sam mówi, jest to podstawowy element działania, nie tylko muzycznego.

XENONY – elektroniczne trio pod batutą Piotrka Bukowskiego (Hokei, Stwory, Duży Jack) eksplorujący pionierskie i fantazyjne obszary elektroniki wczesnych lat 80tych i 90tych. Cyfrowy świat ale ten bardzo wczesny, nieporadny, w 8 lub co najwyżej 16 bitach. Z futurystycznym midi, paroma kolorami, vhsem, dyskietkami i kasetami, rzeczami które bezwzględnie zmuszały do pracy młodzieńczą wyobraźnię. Łatwo nie było, ale absolutna wizyjność tamtych czasów zryła na zawsze serca każdego z Xenonów.

15 kwietnia ukazał się premierowy album XE (cd oraz chrom magnet) nakładem LADO ABC.

XENONY w składzie:

Buki: akai mpc, mopho, nord rack2x, casio dd-20

Karol: akai mpc, novation k-station

Bebech: Casio dd-20, yamaha dx-11

Aga: vhs viz

http://xenony.bandcamp.com/

Bilety 20 zł

Jeden komentarz do “Ed Wood + Macio Moretti / Xenony

  1. Pingback: GRAMY KONCERTY, czyli po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy koncertowanie w Alchemii. - Alchemia

Dodaj komentarz