Podziękowania dla uczestników spotkania „Pożegnanie Bohdana Bielkiewicza”

  Szanowni Państwo, Przyjaciele, serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie do Alchemii na Pożegnanie Bohdana. Dziękujemy Pani Elżbiecie Bielkiewicz, siostrze Bohdana, która specjalnie przyjechała z Warszawy, a także Olkowi Wityńskiemu i całej ekipie Alchemii za gościnność! Dziękujemy za Waszą obecność, wspomnienia i wsparcie: zebraliśmy w sumie 7.800 zł: 5.200 zł ze sprzedaży […]

Na rogu Meiselsa i Bożego Ciała zaczyna się nowy Kazimierz

HEVRE – nowy lokal właścicieli Klubu Alchemia i kawiarni Bunkier Café. Dwóch kultowych miejsc, które nieprzerwanie trwają w świecie krakowskiej gastronomii zachowując przy tym swój niepowtarzalny styl. Ma być miejscem uniwersalnym, w którym tradycja przenika się z tym, co nowe. Przestrzeń składa się z trzech pięter, które będą łączyć kilka konceptów.

Scena na dachu „Okrąglaka” na Placu Nowym

Pomysł na Scenę na dachu, a właściwie pomiędzy dachami obu stanowiących Okrąglak budynków, narodził się wiele lat temu. Wpadli na niego właściciele Alchemii (Aleksander Wityński i Jacek Żakowski). Alchemia była już uznanym klubem muzycznym z dobrze nagłośnioną i lubianą sceną odwiedzaną przez artystów dosłownie z całego świata.

GRAMY KONCERTY – po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy granie na naszej scenie

Oprócz światowej czołówki free jazzu w ramach Krakowskiej Jesieni Jazzowej, zapraszamy na wiele innych wydarzeń tej jesieni. Będziemy jak zawsze prezentować artystów  zarówno mniej znanych jak i tych już znanych szerszej publiczności , poruszających się w bardzo różnych przestrzeniach muzycznych. I tak na początku października usłyszymy Rykardę Parasol w bardzo […]

Projekt Autobus KR 726 EJ

Projekt Autobus KR 726 EJ

Autobus, pracownia, żywa rzeźba jest obiektem, którego konstrukcja rozbudowuje się w czasie i w przestrzeni (w formie nawarstwiającej się). Projekt swoją genezą sięga wozu teatralnego, kina objazdowego, muzycznego taboru połączonego z ideą działań Kurta Schwitersa wokół idei Merz. Poprzez swoją wieloznaczność obiekt/zjawisko umyka jednoznacznemu określeniu stwarzając niezależne, samowystarczalne, kulturotwórcze miejsce, rozciągnięte pomiędzy punktami wyznaczonymi na trasie przejazdu.

Krakow-Jazz-Autumn-Preview_www-ikona

Krakow Jazz Autumn Preview 2013

Po raz pierwszy jeden z najważniejszych jazzowych festiwali na mapie europejskiej Krakowska Jesień Jazzowa będzie miał swoją wiosenną odsłonę opatrzoną tytułem Krakow Jazz Autumn Preview.

Hamid Drake

Hera Xl feat. Hamid Drake

„A co gdyby pozwolić muzyce po prostu zaistnieć, oddać jej przestrzeń i czekać na to co się wydarzy?” To pytanie postawił Wacław Zimpel, założyciel zespołu Hera. Ich głównym celem jest wejście w muzyczny trans, który przełamie bariery między sceną, a widownią i pozwoli na spontaniczną wymianę. Dlatego Hera jest zespołem koncertowym. Ich muzyka przechodzi wciąż nowe transformacje, wymykając się kolejnym określeniom czy klasyfikacjom.

Hamid Drake

DKV Trio

DKV Trio tworzą muzycy DRAKE KESSLER VANDERMARK, których chyba żadnemu fanowi muzyki improwizowanej specjalnie polecać nie trzeba. Ilość projektów, w których biorą udział imponuje.

Peter Brötzmann

Peter Brötzmann + Konstrukt

Peter Brötzmann dołączył tym razem do Konstruktu – eksperymentalnego, free jazzowego projektu, o wysokim poziomie energii, tworzonego przez muzyków z Turcji.

Peter-Brotzman-fot K. Penarski

The Damage Is Done

Cztery wybitne osobowości, czterech najbardziej cenionych muzyków sceny jazzowej na świecie, cztery instrumenty i kosmiczna energia na scenie.To będzie wyjątkowy koncert!