Myrra Rós & Elin Ey

Jest jedną z najbardziej cenionych singer/songwriterów w Islandii. Pisze piosenki zarówno po islandzku, jak i po angielsku i najlepiej czuje się w klimatach folkowych, akustycznych kompozycji. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują wzruszenie.

Myrra Rós

Po zawieszeniu działalności znakomitego zespołu Andvari, Myrra Rós skupiła się na swojej solowej karierze.

Jej pierwszy album Kveldúlfur został bardzo dobrze przyjęty na wyspie, otrzymał wiele pozytywnych recenzji, a sama artystka od czasu jego wydania zagrała wiele koncertów w kraju, w tym wiele z nich podczas letnich festiwali na wyspie.

Artystka koncertowała w Danii, Norwegii, USA, Niemczech, Litwie,  Słowacji, Austrii oraz trzykrotnie już w Polsce. Myrra obecnie nagrywa kolejny solowy album, a także przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty swojego nowego projektu VAR, który zyskuje bardzo dobre recenzje na wyspie jak i poza granicami Islandii.

Islandzcy artyści, przyjaciele Myrry, wróżą jej dużą karierę i często goszczą na scenie podczas jej występów. Idealna muzyka dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Halli Nordfjord,Hafdis Huld, Ólöf Arnalds, czy Emiliany Torrini.

Bilety 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu

 

ELIN EY

 

Elin Ey to islandzka kompozytorka oraz autorka tekstów, która w 2008 roku wydała swój pierwszy album “See you in Dreamland”. Od tej pory regularnie koncertuje, często sama, czasem w towarzystwie islandzkich, a niejednokrotnie zagranicznych artystów. W ostatnim czasie Elin Ey występowała dużo w Europie, a także w USA oraz Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje nad nowym solowym albumem, a także wspólnie z siostrami, z którymi jako Sisy Ey, zyskuje ogromną popularność, szczególnie dzięki utworowi „Ain’t got nobody”.

 

 

Artykuł: GRAMY KONCERTY – po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy granie na naszej scenie

Oprócz światowej czołówki free jazzu w ramach Krakowskiej Jesieni Jazzowej, zapraszamy na wiele innych wydarzeń tej jesieni. Będziemy jak zawsze prezentować artystów  zarówno mniej znanych jak i tych już znanych szerszej publiczności , poruszających się w bardzo różnych przestrzeniach muzycznych. I tak na początku października usłyszymy Rykardę Parasol w bardzo […]

Jeden komentarz do “Myrra Rós & Elin Ey

  1. Pingback: GRAMY KONCERTY - po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy granie na naszej scenie - Alchemia

Dodaj komentarz