Hugo Race

Performer, wokalista, muzyk, poeta i producent

Hugo Race

Pochodzi z Melbourne w Australii, lecz jego podróże uczyniły z niego „obywatela świata“, od 25 lat mieszka i tworzy w Australii, na Sycylii, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

Hugo był członkiem-założycielem zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie „From Her To Eternity“ i na wielu kolejnych albumach).

Piosenki Hugo Race’a tkwią we współczesnej popkulturze, jednak wyrastają z rock’n’rolla, soulu i delta-bluesa, często mocno zabarwione awangardową elektroniką. Ze swoim zespołem The True Spirit i wieloma projektami pobocznymi, Hugo ucieka od wszelkich jednoznacznych etykiet, ponieważ stworzył własny obszar między rockiem, eksperymentem i psychodelią.

W 1985 założył kultową australijską art-punkową formację The Wreckery. Teraz wspołtworzy także supergrupę Dirtmusic (razem z Chrisem Eckmanem i Chrisem Brokawem), która wspomagała malijski Tamikrest.

Hugo udzielał się także gościnnie na płycie Lilium „Felt“, współpracuje z brazylijskim Moses Complex, brytyjskim Pantaleimon, Rogall’s Electric Circus Sideshow, Sepiatone, europejską „supergrupą“ Songs With Other Strangers, a także stworzył we Włoszech multimedialny projekt Merola Matrix a z włoską wokalistką i multiinstrumentalistką Martą Collicą tworzy duet Sepiatone.

W 2012 roku Hugo Race wydał solową płytę „No But It’s True“ zawierającą zbiór coverow.

W 2015 ukazał się pierwszy od 7 lat album Hugo Race’a i jego zespołu The True Spirit. Po dłuższej przerwie i działalności z The Fatalists oraz w innych zespołach (Dirtmusic) i projektach solowych Hugo Race powraca ze swoimi australijskimi przyjaciółmi z dwunastą płytą pod szyldem True Spirit, co oznacza powrót do korzeni w psychodelicznym rocku, który bardzo trafnie przez Melody Maker został określony jako „industrial trance blues”.Nagranie i produkcja tego albumu zajęła aż 3 lata w Melbourne, w tym samym składzie

Oficjalna strona artysty: http://www.hugoracemusic.com/

Wydarzenie: HUGO RACE SOLO

Wydarzenie: HUGO RACE SOLO

25 listopada 2014

Hugo był członkiem-założycielem zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie „From Her To Eternity“ i na wielu kolejnych albumach).

Wydarzenie: Hugo Race Fatalists

Wydarzenie: Hugo Race Fatalists

23 kwietnia 2013

Hugo Race – członek i współzałożyciel zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds i jego the Fatalists na koncercie w Krakowie! To niepowtarzalna okazja, aby posłuchać ich na żywo w kameralnej sali Alchemii.

182 komentarze do “Hugo Race

Dodaj komentarz