Hugo Race & The True Spirit

Hugo Race, muzyk który był członkiem-założycielem Bad Seeds zagra po raz trzeci w Alchemii.

29.05.2015 ukazał się pierwszy od 7 lat album Hugo Race’a i jego zespołu The True Spirit. Po dłuższej przerwie i działalności z The Fatalists oraz w innych zespołach (Dirtmusic) i projektach solowych Hugo Race powraca ze swoimi australijskimi przyjaciółmi z dwunastą płytą pod szyldem True Spirit, co oznacza powrót do korzeni w psychodelicznym rocku, który bardzo trafnie przez Melody Maker został określony jako „industrial trance blues”.

Nagranie i produkcja tego albumu zajęła aż 3 lata w Melbourne, w tym samym składzie

Michelangelo Russo – electronika,

Bryan Colechin – git. basowa,

Brett Poliness – perkusja,

Nico Mansy – instr. klawiszowe), w którym nagrano płyty Goldstreet Sessions (2003), Taoist Priests (2006) i 53rd State (2008).

Hugo Race  pochodzi z Australii, ale wiele lat spędził w Europie. Z tego czasu pochodzi kilka jego muzycznych projektów : Fatalists czyli kooperacja z włoską grupą Sacri Cuori, z którą nagrał dwie płyty, a w 2013 roku gościł w Alchemii.

Hugo Race jest też istotna składową projektu Long Distance Operators, którego inicjatorką jest belgijska skrzypaczka Catherine Graindorge. Ich wspólne niezwykle rzadkie koncerty są prawdziwymi wydarzeniami. Sierpień przyniósł odnowienie muzycznej znajomości z Mickiem Harvey’em, czyli kolejnym muzykiem związanym przez wiele lat z Bad Seeds Nicka Cave’a.

Długo można snuć pajęczynę zawodowych związków tego muzyka … jak widać nie bez powodu w notkach biograficznych artysty często pada przymiotnik : płodny, pracowity.

Zatem ten płodny, pracowity człowiek w czerwcu 2015 roku wraz ze swoją macierzystą grupą True Spirit wydał płytę zatytułowaną … „The Spirit”. 

Piwnica …półmrok … czyli wszystko się zgadza. Hugo Race i True Spirit w Alchemii podzielą się z nami muzycznymi impresjami lidera. Piosenki przez niego napisane i skomponowane są zawsze bardzo osobiste. Każda kolejna płyta jest zapisem stanu ducha, ale też swoistą kroniką życia. Podróże , związki, doniesienia ze świata … emocje z tym związane.

Jeżeli słuchając utworów z płyty, zaciekawi nas jakiś wątek, możemy mieć pewność że Hugo Race rozwinie go w czasie koncertu, wprowadzając  nas w swój intymny świat, jak to ma w zwyczaju, jak to już wielokrotnie dla nas robił.

Bilety 30 zł przedsprzedaż 40 zł w dniu koncertu

 

Wojciech Żurek w e splot pisze o niej tak :

„ Na dwunasty album grupy, składa się dziesięć utworów mocno osadzonych w bluesowo psychodelicznej stylistyce, do której Hugo zdążył już przyzwyczaić słuchaczy za sprawą poprzednich wydawnictw. To co jednak wyróżnia tę płytę, to jej atmosfera. Po delikatniejszych , często akustycznych klimatach „Fatalistów”, „The Spirit”przenosi słuchacza do dusznych piwnic klubów, gdzie w zadymionej sali muzycy w półmroku grają piosenki przesiąknięte brudnym brzmieniem gitar oraz mocnym bluesowym rytmem. Utwory te jednak kipią od emocji i uczuć. Wystarczy posłuchać otwierającego płytę „ Man Check Your Woman „ czy melodyjnego „Elevate My Love. Właśnie zderzenie chropowatego, surowego brzmienia z emocjami zawartymi w utworach, będących swoistymi opowieściami wyśpiewanymi niskim głosem Race’a, jest największym atutem tej płyty. W każdym dzwięku czuć, że nic nie jest tutaj udawane czy fałszywe …słychać szczerość i artystyczną dojrzałość, która nie ogląda się na trendy i mody, tylko konsekwentnie podąża swoją drogą.”

 

Biografia: Hugo Race

Biografia: Hugo Race

Performer, wokalista, muzyk, poeta i producent

Pochodzi z Melbourne w Australii, lecz jego podróże uczyniły z niego „obywatela świata“, od 25 lat mieszka i tworzy w Australii, na Sycylii, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Hugo był członkiem-założycielem zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie „From Her To Eternity“ i na wielu kolejnych […]

31 komentarzy do “Hugo Race & The True Spirit

Dodaj komentarz