Hugo Race Fatalists

23 Kwi 20:00
2538 dni temu wtorek
Hugo Race Fatalists
Hugo Race - członek i współzałożyciel zespołu Nicka Cave'a Bad Seeds i jego the Fatalists na koncercie w Krakowie! To niepowtarzalna okazja, aby posłuchać ich na żywo w kameralnej sali Alchemii.

Hugo Race Fatalists to dalsza współpraca pomiędzy australijskim gitarzystą, wokalistą kompozytorem i producentem Hugo Race’em a włoską instrumentalną grupą Sacri Cuori. Promować będą wydaną w ubiegłym roku płytę „We never had control” .

Piękny , brutalny, prymitywny i transcendentny nowy album, nagrany przez Hugo Race’a i jego przyjaciół Antonio Gramentieri i Diego Sapignioli jest zarówno mroczny jak i optymistyczny. Akustyczne instrumenty i subtelna elektronika  współgrają z głębokim, przyprawiającym o dreszcz głosem Race’a.

Poprzedni ich wspólny album „Fatalists” uzyskał 4-gwiazdkową ocenę w prestiżowym magazynie UNCUT i w międzynarodowej prasie określany jest jako „masterpice”.

Hugo Race pochodzi z Australii , lecz jego muzyczne podróże uczyniły go obywatelem świata. Jest wizjonerem, performerem, wokalistą, muzykiem, poetą, producentem, aktorem.  Piosenki Hugo Race’a tkwia we współczesnej pop-kulturze, jednak wyrastają z rock’n’rolla, soulu i blusa, często mocno zabarwione awangardową elektroniką.

Ze swoim zespołem True Spirit i wieloma projektami pobocznymi, Hugo ucieka od wszelkich jednoznacznych etykiet, ponieważ stworzył własne terytorium pomiędzy rockiem, eksperymentem i psychodelią.

Oprócz formacji True Spirit i Fatalists współtworzy supergrupę Dirtmusic ( wraz z Chrisem Eckmanem i Chrisem Brokawem ), która wspomagała malijski Tamikrest i Sepiatone.

Współpracował także z Lilium, Moses Complex, Pantaleimon, europejską „supergrupą” Songs with other stranger, włoskim Merola Matrix a także z belgijską skrzypaczką Catherine Graindorge.

W 2012 Hugo Race wydał solową płytę „No but it’s true” zawierającą zbiór coverów piosenek o …miłości.

Hugo Race  –  vocals, steelstring guitar, keys
Antonio Gramentieri  – electric guitar, lapsteel, baritone guitar, bass
Diego Sapignoli  –  drums, congas, balafon, treated percussion
Francesco Giampaoli  –  double bass

 

Bilety 30 zł

 

Biografia: Hugo Race

Biografia: Hugo Race

Performer, wokalista, muzyk, poeta i producent

Pochodzi z Melbourne w Australii, lecz jego podróże uczyniły z niego „obywatela świata“, od 25 lat mieszka i tworzy w Australii, na Sycylii, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Hugo był członkiem-założycielem zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie „From Her To Eternity“ i na wielu kolejnych […]

Dodaj komentarz