HUGO RACE SOLO

Hugo był członkiem-założycielem zespołu Nicka Cave'a Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie „From Her To Eternity“ i na wielu kolejnych albumach).

Hugo Race pochodzi z Australii, ale znany jest na całym świecie, także w Polsce, gdzie regularnie gra trasy koncertowe. Hugo Race jest wizjonerskim performerem, wokalistą, muzykiem, poetą i producentem.

Pochodzi z Melbourne w Australii, lecz jego podróże uczyniły z niego „obywatela świata“, od 25 lat mieszka i tworzy w Australii, na Sycylii, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA.

Piosenki Hugo Race’a tkwią we współczesnej popkulturze, jednak wyrastają z rock’n’rolla, soulu i delta-bluesa, często mocno zabarwione awangardową elektroniką. Ze swoim zespołem The True Spirit i wieloma projektami pobocznymi, Hugo ucieka od wszelkich jednoznacznych etykiet, ponieważ stworzył własny obszar między rockiem, eksperymentem i psychodelią.

W 1985 założył kultową australijską art-punkową formację The Wreckery. Teraz wspołtworzy także supergrupę Dirtmusic (razem z Chrisem Eckmanem i Chrisem Brokawem), która wspomagała malijski Tamikrest.

Hugo udzielał się także gościnnie na płycie Lilium „Felt“, współpracuje z brazylijskim Moses Complex, brytyjskim Pantaleimon, Rogall’s Electric Circus Sideshow, Sepiatone, europejską „supergrupą“ Songs With Other Strangers, a także stworzył we Włoszech multimedialny projekt Merola Matrix a z włoską wokalistką i multiinstrumentalistką Martą Collicą tworzy duet Sepiatone.

W 2012 roku Hugo Race wydał solową płytę „No But It’s True“ zawierającą zbiór coverow.

Na koncerty do Polski w listopadzie 2014 Hugo przyjeżdża sam, będzie to więc jego pierwsza solowa trasa w Polsce. Elektroniką, gitara i niesamowity, głęboki wokal Hugo Race’a stworzą na pewno niezwykła atmosferę.

 

Bilety 30 zł (do nabycia na naszej stronie i w barze w Alchemii)

Biografia: Hugo Race

Biografia: Hugo Race

Performer, wokalista, muzyk, poeta i producent

Pochodzi z Melbourne w Australii, lecz jego podróże uczyniły z niego „obywatela świata“, od 25 lat mieszka i tworzy w Australii, na Sycylii, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i USA. Hugo był członkiem-założycielem zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie „From Her To Eternity“ i na wielu kolejnych […]

Dodaj komentarz