Kwiecień i maj w Alchemii – zapraszamy!

Wydarzenie: Rykarda Parasol

Wydarzenie: Rykarda Parasol

9 maja 2013

Rykarda Parasol to nie pseudonim ani nazwa zespołu, tak naprawdę nazywa się amerykańska wokalistka, córka szwedzkiej emigrantki i polskiego Żyda ocalałego z Holocaustu (jej imię pochodzi od imienia jej ojca – Ryszarda). Ta kobieta może zmienić Twoje życie.

Wydarzenie: SAMECH

Wydarzenie: SAMECH

8 maja 2013

Samech wykształcił swój własny styl – jest to połączenie tradycji muzyki klasycznej z dużym ładunkiem world music, muzyki żydowskiej, latin music i jazzu. To muzyka z różnych zakątków świata, która podobnie jak tradycyjna muzyka klezmerska niesie ze sobą ogromny ładunek ekspresji i mistycyzmu.

Wydarzenie: SWEDISH AZZ – Krakow Jazz Autumn Preview

Wydarzenie: SWEDISH AZZ – Krakow Jazz Autumn Preview

9 kwietnia 2013

Swedish Azz to hołd złożony dwóm wyjątkowym postaciom w historii szwedzkiego jazzu. Mowa o saksofoniście barytonowym Larsie Gullinie, oraz pianiście Larsie Wernerze. O pierwszym pisał prestiżowy amerykański magazyn Down Beat już w 1954 roku, uznając go za najciekawszego nowego artystę jazzowego, mimo iż ten nigdy nie zawitał za Atlantykiem.

Wydarzenie: DREKOTY

Wydarzenie: DREKOTY

25 kwietnia 2013

„To jest wyjątkowa muzyka – poetycka, inteligentna, a zarazem dzika, surowa. Na płycie zrealizowana z pietyzmem, na żywo wykonywana z impetem. Błyskotliwa, porywająca, zastanawiająca. Brawo.”
(Piotr Lewandowski, PopUpMusic)

Wydarzenie: MIĄŻSZ

Wydarzenie: MIĄŻSZ

4 kwietnia 2013

Muzyka Miąższu jest pełnia energii, emocji i spontaniczności na scenie. Twórczość ich jest tak prosta, że nieprzewidywalna i przede wszystkim – niedefiniowalna. A wszystko dlatego, że Miąższ jest prawdziwy i żywy.

16 komentarzy do “Kwiecień i maj w Alchemii – zapraszamy!

Dodaj komentarz