Bartek Przytuła Band

11 Maj 20:00
2614 dni temu sobota
Bartek Przytuła Band
WOKALISTA ROKU 2012 (według ankiety Blues Top 2012)

Przyprawiający o dreszcze bluesowy wokalista, Bartek Przytuła, to artysta jedyny w swoim rodzaju!

Zarówno w najnowszym zespole, jak i w pierwszym projekcie współtworzonym z gitarzysta Tomkiem Krukiem, podbija serca publiczności swoja rozpoznawalną, nieposkromiona mimiką, rozbrajającym poczuciem humoru i wreszcie potężną dawka muzycznych emocji płynących prosto z serca.

Muzykę jego nowego projektu, dzięki różnorodnym inspiracjom, można określić jako Blues Fusion. Koncerty Bartek Przytuła Band oparte są także o muzycznie zrozumiała improwizacje, czyli po prostu zabawę muzyką.

Bartek, pomimo młodego wieku, jest godnym kontynuatorem tradycji muzycznych oscylujących wokół gatunków jazz i blues: już w wieku 22 lat odwiedził Memphis w Tennessee (wziąwszy udział w międzynarodowym konkursie muzycznym International Blues Challange) oraz Nowy Orlean, gdzie miał m.in. okazje wystąpienia w lokalnym radio WWOZ. Artysta wielokrotnie występował również u boku największych postaci współczesnego polskiego bluesa takich jak Sławek Wierzcholski, Jacek Jagus, Magda Piskorczyk, Karolina Cygonek, Łukasz Wiśniewski, Romek Puchowski, Marek „Makaron” Motyka, Bartosz Łęczycki, Tomasz Kamiński, Michał „Cielak” Kielak, oraz Robert Lenert. Na koncertach towarzysza mu niezrównani w swoim kunszcie, szczęśliwi dysponenci szóstego zmysłu, odpowiedzialnego w tym przypadku za słuch absolutny w połaczeniu z absolutna precyzja muzycznej intuicji.

KRZYSZTOF PIETRAS
Student Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kompozycji. Jego osiągnięcia, to m.in nagrody: Keytar Music Machen (the best talent prise/2010), Scena dla ciebie 2010 (I miejsce), Bluesroads (2010), a także zespołowe. Obecnie zajmuje się produkcja muzyki, w swojej twórczosci inspiruje się wieloma gatunkami, czerpiąc to, co najlepsze z muzyki rockowej, jazzowej, a nawet dubstepu i hip hopu.
JAKUB „BOBAS” WILK
Muzyk multiinstrumentalista, producent i kompozytor, laureat Grand Prix XIV Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” (12-15.05 2011), obecnie realizuje się w zespole HARD TO EXPLAIN oraz W.INNYM, współpracuje również z góralskimi zespołami ”Trebunie Tutki ”, ”Siwy Dym ” oraz cygańskim zespołem ”Kałe Bała ”. Prowadzi własne studio nagrań ”Chabakoovka” w Rabce Zdroju, ma na koncie częste występy na deskach krakowskiego Harris Piano Jazz Bar, w Rotundzie oraz na Festiwalu Bluesroads.

Wstęp 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu koncertu.

Dodaj komentarz