Free The Dance

Free the Dance wita Nowy Rok 20 stycznia koncertem z udziałem krakowskich artystów. Stworzony specjalnie na tę okazję skład muzyków i tancerzy, którzy będą razem improwizować to: Basia Bujakowska, Paweł Konior, Małgosia Haduch, Wiktor Krzak, Michał Bromboszcz i gościnnie Patryk Zakrocki. Wiolonczela, fagot, skrzypce, trzy wibrujące ciała, trochę głosów i zapętleń.

Artyści wchodzą w nurt improwizacji wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie jako indywidualni twórcy. Intrygują ich możliwości łączenia muzyki improwizowanej z tańcem współczesnym, pytania o formę wolą zamienić na doświadczenie wzruszania się. Niezależne ścieżki ekspresji ciekawią ich bardziej niż „podążanie za..”, wirtuozeria wykonania pojawia się mimochodem, a nie jako cel. Bawią się zmiennymi nastrojami, negocjują wybory, a przede wszystkim skupiają się na 100% byciu ze sobą, „na scenie”, choć niestandardowe ułożenie alchemicznej przestrzeni, stwarza intymną więź także z publicznością.

FTD w trzecim roku działań w Alchemii, nabiera rozpędu, ochoty na ryzyko ale także kształtuje coraz wyraźniej nową ścieżkę wydarzeń scenicznych w Krakowie.

Muzyka:

Wiktor Krzak – fagot elektryczny

Michał Bromboszcz – wiolonczela

Patryk Zakrocki – skrzypce i reszta zabawek

Taniec:

Basia Bujakowska

Paweł Konior

Małgosia Haduch

Bilety 25 zł do nabycia na naszej stronie lub w dniu koncertu.

www.freethedance.blogspot.com

 

 

Wiktor Krzak – Fagot Elektryczny

Absolwent oraz doktorant Akademii Muzycznej w Krakowie. Kontrafagocista Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą.

Poza klasycznym repertuarem komponuje i wykonuje muzykę elektroniczną, uprawia swobodną improwizację oraz szeroko pojęte eksperymenty muzyczne.

Brał udział w takich projektach, jak EWCM w ramach festiwalu Warszawska Jesień, Cracow Improvisers Orchestra,  Conduction Lawrenca D. „Butch” Morrisa podczas warszawskiego festiwalu Ad Libitum, czy wykonaniach Orkiestry Odyssey pod dyrekcją Adama Kaczyńskiego.

Poszukując nowych możliwości współczesnego fagotu wykonuje muzykę improwizowaną z takimi instrumentalistami, jak Tomek Chołoniewski i Paulina Owczarek (Uncharted Territoty, RadioActive Duo), Michał Dymny, Piotr Żyła, Philip Palmer, Barbara Meyer, Wojciech Kozłowski i Marcin Kulka (KT66) i inni…

Trio Uncharted Territory z jego udziałem występowało na festiwalu Hurta Cordel w Barcelonie oraz nagrywało dla wydawncitwa Discordian Records.

Będąc projektantem sprzętu audio konstruuje również instrumenty i efekty elektroniczne, szczególnie chętnie stosując lampy elektronowe i dawne układy analogowe.

Biografia: SzaZa

Biografia: SzaZa

muzycy, improwizatorzy, animatorzy

Duet Patryk Zakrocki i Paweł Szamburski od 1999 roku aktywnie działa na stołecznej scenie muzyki improwizowanej i sztuki niezależnej. Muzyka duetu Sza/Za to niezwykłe połączenie pozornie skrajnych przeciwieństw – hałasu i ciszy, popu i współczesnej kameralistyki, piękna i brzydoty, a także wyrafinowanej mądrości i czystej, naiwnej bezmyślności.

Biografia: Małgorzata Haduch

Biografia: Małgorzata Haduch

Tancerka/choreograf

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, niezależna artystka awangardowych form tanecznych i współczesnej choreografii. Od 15 lat związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową i punkową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor (THe EX), Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński, […]

Dodaj komentarz