SAAGARA

Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja, Waclaw Zimpel

Koncert promujący album, który ukarze się 12 listopada 2015 roku, zatytułowany „Saagara”. Materiał został zarejestrowany w Bangalore w lutym 2015.

Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja i Mysore N. Karthik są najwybitniejszymi muzykami hinduskimi młodszego po- kolenia. Na co dzień mieszkają w Bangalore, lecz występują w największych salach koncertowych świata (m.in. Carnegie Hall, Opera w Sydney).

Wacław Zimpel jest klasycznie wykształconym wirtuozem klarnetu, kojarzonym głównie ze sceną muzyki improwizowanej. W swoich projektach wielokrotnie odwoływał się już do tradycji i rytuałów muzycznych innych kultur. Światy, które spotykają się w Saagarze to staroindyjska muzyka kar- natycka, charakteryzująca się niezwykle wysublimowanym systemem rytmicznym i melodycznym oraz muzyczna tradycja Europy. W repertuarze zespołu odnajdziemy zarówno utwory karnatyckie, jak i oryginalne kompozycje muzyków. Podstawę ich budowy stanowią taale, czyli tradycyjne hinduskie schematy rytmiczne, zestawione z za- chodnią melodyką, przemieszaną z systemem rag – skal indyjskich.

W marcu 2014 Saagara zagrała swoją pierwszą trasę koncertową, która objęła najważniejsze polskie sala koncertowe jak Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, czy Filharmonię Wrocławską.

12 listopada 2015 roku ukaże się album zespołu zatytułowany „Saagara”. Materiał został zarejestrowany w Bangalore w lutym. Premierze płyty towarzyszyć będzie trasa koncertowa.

 

K Raja – tavil, percussions

Ghatam Giridhar Udupa – ghatam, konnakol, morsing

Bharghava Halambi – mridangam, khanjira, konnakol

Wacław Zimpel – clarinets

 

BILETY 30 zł

 

Biografia: Wacław Zimpel

Biografia: Wacław Zimpel

klarnecista, klarnecista basowy, kompozytor

Klarnecista oraz kompozytor, obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków na światowej scenie muzyki improwizowanej. Ukończył z wyróżnieniem studia w klasie klarnetu prof. Zdzisława Nowaka w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Studiował również w Hochschule für Musik und Teather w Hannowerze w klasie klarnetu prof. Johannesa Peitza. Na polskiej scenie muzycznej […]

Dodaj komentarz