Ostatni Free The Dance w tym roku!

12 gru 21:00
3453 dni temu środa
Ostatni Free The Dance w tym roku!
Free The Dance inicjatywa i koncepcja Małgorzaty Haduch&Unfinished Company- jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy.

Po znakomitym starcie w czasie lata i dużym zaciekawieniem publiczności, kiedy występy odbywały się w doskonale akustycznym plenerze w Antique Apartments, Free The Dance przenosi się na „salony” Alchemii…
Artyści zgłębiają sztukę improwizacji w połączeniu 2 dziedzin – muzyki i tańca współczesnego. W centrum poszukiwań jest jak słuchać ruchu, muzykalność ciała, pamięć dźwięku, rola ciszy oraz różne sposoby budowania wzajemnych relacji pomiędzy ruchem i muzyką. Przede wszystkim jednak, są to poszukiwania uwolnienia umysłu, transformacja energii i doświadczanie ciągle zmieniającej się rzeczywistości.

W nowej serii Free The Dance, Małgorzata skupia się na intymnych duetach i małych, lecz niepowtarzających się, składach. Są to zawsze spotkania wyjątkowych osobowości scenicznych, starcie się doświadczonych improwizatorów, energii i wyobraźni. Dotychczas w serii Free the Dance wystąpili: Michael Zerang, Rafał Mazur, Artur Majewski, Tomek Chołoniewski, Ksawery Wojciński, Paulina Owczarek, Lori Duncan, Magdalena Ptasznik, Michał Dymny, Dominik Borkowski, Małgorzata Haduch i Przemek Kamiński.

Projekt wspiera Radiofonia.

Lori Duncan (Kanada)taniec
Małgorzata Haduch (Polska)taniec
Dominik Strycharski (Polska)muzyka
Rafał Mazur (Polska)muzyka
Biografia: Małgorzata Haduch

Biografia: Małgorzata Haduch

Tancerka/choreograf

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, niezależna artystka awangardowych form tanecznych i współczesnej choreografii. Od 15 lat związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową i punkową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor (THe EX), Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński, […]

Dodaj komentarz