LONDON JAZZ COMPOSERS ORCHESTRA – DZIEŃ II (Manggha)

KONCERT ODBĘDZIE SIĘ w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Pięć dekad działalności, siedemnastu improwizatorów i trzy wyjątkowe wieczory w jednym wyjątkowym mieście. Na początku marca 2020 roku miłośników jazzu improwizowanego czeka coś naprawdę niezwykłego!

Jako preludium do nadchodzącej w tym roku 15. edycji Krakowskiej Jesieni Jazzowej odbędzie się wyjątkowy cykl koncertów, będących celebracją jubileuszu pięćdziesięciolecia kolektywu London Jazz Composers Orchestra.

Dobrze znany krakowskiej publiczności skład, dowodzony przez wirtuoza basu Barry’ego Guy’a, zagra trzy koncerty. Będziemy mieli okazję wysłuchać występów siedemnastu członków LJCO w różnych konfiguracjach, w sprawdzonej na KJJ formule: na początek zagrają mniejsze składy (6 marca w Alchemii, 7 marca w Muzeum Manghha), cykl zamknie finałowy koncert całego kolektywu (8 marca, Muzeum Manggha). Usłyszymy m.in. „Harmos”, jeden z ulubionych utworów publiczności i samych muzyków, w zupełnie nowej odsłonie.

W ciągu 50 lat przez London Jazz Composers Orchestra przewinęło się prawie 50 muzyków z różnych krajów, środowisk i szkół. Przez te pół wieku zespół grupę spajały dwie rzeczy: wspólna dla wszystkich muzyków potrzeba odkrywania nowych, niezbadanych obszarów, oraz porywający talent Barry’ego Guya. Ten wystąpił dotąd na Krakowskiej Jesieni Jazzowej m.in. z projektami New Orchestra, Blue Shroud Band, i w duecie z Kenem Vandermarkiem.

KARNETY (6-8 marca ) obejmuje 3 dni rezydencji London Jazz Composers Orchestra w cenie 80 zł

DZIEŃ II – małe składy – 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu 

BILET ULGOWY – Uczniowie i studenci szkół oraz uczelni muzycznych, a także studenci muzykologii bilety na każdy z koncertów mogą kupić w cenie 12 zł (wstęp za okazaniem legitymacji).

SKŁADY (7 marca, Muzeum Manggha):

Set 1: Henry Lowther, Julius Gabriel,  Agustí  Fernàndez, Bruno Chevillon, Lucas Niggli, Barry Guy, Marc Unternährer, Michael Niesemann i Philipp Wachsmann

Set 2: Torben Snekkestad, Rich Laughlin, Martin Eberle, Alan Tomlinson, Connie Bauer, Simon Pickard,  Jürg Wickihalder, Andreas Tschopp, Bruno Chevillon, Barry Guy i Lucas Niggli

 

London Jazz Composers Orchestra: 

Barry Guy (Wielka Brytania) – kontrabas

Agustí  Fernández (Hiszpania) – fortepian

Michael Niesemann (Niemcy) – saksofon altowy

Jürg Wickihalder (Szwajcaria) –  saksofon tenorowy i sopranowy

Simon Picard (Wielka Brytania) – saksofon tenorowy

Julius Gabriel (Niemcy) – saksofon barytonowy

Konrad Bauer (Niemcy) – puzon

Andreas Tschopp (Szwajcaria ) – puzon

Alan Tomlinson (Wielka Brytania) – puzon

Henry Lowther (Wielka Brytania) – trąbka

Martin Eberle ( Austria) – trąbka

Rich Laughlin (Niemcy) – trąbka

Marc Unternährer (Szwajcaria) – tuba

Phil Wachsmann (Wielka Brytania) – skrzypce

Bruno Chevillon (Francja) – kontrabas

Lucas Niggli (Szwajcaria)  – perkusja i perkusjonalia

Torben Snekkestad (Norwegia) – saksofon sopranowy i tenorowy

Biografia: Barry Guy

Biografia: Barry Guy

bass, composer, director

Jest wirtuozem kontrabasu, posługującym się niezliczoną liczbą konwencjonalnych i niekonwencjonalnych technik. Równie dobrze jak w jazzie czuje się w muzyce klasycznej i współczesnej.

Dodaj komentarz