Free The Dance

22 kw. 20:00
3322 dni temu poniedziałek
Free The Dance
Po raz pierwszy w 2013 roku, powraca do Alchemii cykl Free The Dance- inicjatywa Małgorzaty Haduch & Unfinished Company.

Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy.

Artyści zgłębiają sztukę improwizacji w połączeniu muzyki i tańca współczesnego, a w centrum ich poszukiwań są różne sposoby budowania wzajemnych relacji pomiędzy improwizowanym ruchem i muzyką, możliwość uwolnienia umysłu oraz transformacja energii.

Free The Dance skupia się na intymnych duetach i małych, lecz niepowtarzających się, składach. Są to zawsze spotkania wyjątkowych osobowości scenicznych, starcie się doświadczonych improwizatorów, energii i wyobraźni.

W kwietniu gościnnie wystąpi tancerka Manuela Tessi (Holandia/Włochy) oraz Przemek Kamiński.

Grać będzie Michał Dymny, Paulina Owczarek oraz Vasco Trilla (Hiszpania)

Wstęp: 20 zł

Michał Dymny  jest muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu.

Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projektach o nazwie „Entropy” oraz „Process – Laboratory of Intuition”.

Michał-Dymny

Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach: Audio Art, Unsound, Sound Exchange, PAFME Festival, Paprika Jam (festiwal improwizacji), Laboratorium Intuicji, 2nd RELATIVE (CROSS)HEARINGS FEST w Budapeszcie, Art-Camp w Jászberény i innych.

W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej wraz z klubem Święta Krowa w Krakowie oraz Radiem Art.

Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, współtworzy zespół Nucleon i HiQ oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając między innymi w grupie Sound Ensemble. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Paulina-Owczarek

Paulina Owczarek – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz filologii rosyjskiej na UJ.

Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką.

Współtworzy Elder Space Bankers, Cracow Improvisers Orchestra, Uncharted Territory, HiQ i Saksofonarium.

Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej (Bezdroża, Muzykoterapia, Free the Dance, LabInt, Open Session), a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji (Hurta Cordel, Musica Electronica Nova, Taller de Musica Improvisada, AudioArt, Sound Exchange, Krakowska Jesień Jazzowa, Discordian Community Riot). Grała m.in. w formacjach LANZA, Movement Duo, OCD, MI65, Vladimirska i DOT Trio.

Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Stowarzyszeniem Teatralnym Badów oraz tancerkami: A. Trzewiczek i M. Haduch. Brała udział w polskich prawykonaniach utworów saksofonowych.

www.soundcloud.com/paaulina

http://discordianrecords.bandcamp.com/album/money-back-guarantee

http://discordianrecords.bandcamp.com/album/pseudo-devival-i

Taniec: Manuela Tessi, Przemek Kamiński, Małgorzata Haduch

Muzyka: Paulina Owczarek, Michał Dymny, Vasco Trilla

Projket wspiera Radiofonia

 

Biografia: Małgorzata Haduch

Biografia: Małgorzata Haduch

Tancerka/choreograf

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, niezależna artystka awangardowych form tanecznych i współczesnej choreografii. Od 15 lat związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową i punkową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor (THe EX), Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński, […]

Dodaj komentarz