Free The Dance po raz pierwszy w 2015

MUZYKA TANIEC IMPROWIZACJA

HELP ME TO CRASH (NL/PL) I GOŚCIE W KRAKOWIE

Po raz pierwszy w 2015 roku zapraszamy na wieczór improwizowanej muzyki i tańca współczesnego z cyklu Free The Dance , który od 2012 roku kuratoruje choreografka i tancerka Malgorzata Haduch. Wieczór zapełni kilka występów międzynarodowych i krakowskich artystów. Usłyszymy długo oczekiwany duet na dwie perkusje w wykonaniu Onno Govaert z holenderskiego zespołu Cactus Truck wspólnie ze znanym polskiej publiczności muzykiem Tomkiem Chołoniewskim.  Również nielada niespodzianką będzie występ tancerki i choreografki Dominiki Knapik, która wykona SILENT SOLO, czyli solowy taniec swobodnie improwizowany bez muzyki. Wiktor Krzak , krakowski fagocista, zagra w duecie ze znakomitą tancerką Marią Mavridou. Będzie to ich kolejny wspólny występ w Krakowie – ich zaskakujący duet za każdym razem fascynuje publiczność. Na koniec, po raz trzeci w Krakowie zagra zespół Help Me To Crash, w składzie Arvind Ganga, Onno Goavert, Maria Mavridou i Małgorzata Haduch. Ich krakowski występ odbywa się przy okazji zaproszenia na Festiwal Art of Improvisation we Wrocławiu. To niebywała okazja spotkać się w tym gronie szalonych improwizatorów!  Serdecznie zapraszamy!

 

 

FREE THE DANCE to cykliczne wydarzenie muzyki i tańca improwizowanego, które łączy środowisko muzyczne i taneczne, poszukując nowych form improwizacji. Jest to niezależna inicjatywa artystyczna Małgorzaty Haduch i kontynuacja działalności Unfinished Company, grupy założonej przez Haduch w Amsterdamie w 2006 roku.

Muzyka:

Arvind Ganga (NL)
Onno Govaert (NL)

Tomek Chołoniewski
Wiktor Krzak

Taniec:

Dominika Knapik
Maria Mavridou (NL/GR)

Małgorzata Haduch

www.freethedance.blogspot.com

Bilety na stronie Alchemii lub w dniu koncertu 20 zł

Biografia: Małgorzata Haduch

Biografia: Małgorzata Haduch

Tancerka/choreograf

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, niezależna artystka awangardowych form tanecznych i współczesnej choreografii. Od 15 lat związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową i punkową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor (THe EX), Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński, […]

Dodaj komentarz