Free The Dance oraz La Mecedora (Meksyk)

Otwarcie sezonu muzyki i tańca improwizowanego w Alchemii.

Cykl  Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to seria występów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy.

Dotychczas krakowska publiczność miała okazję oglądać Free The Dance z udziałem takich znakomitych muzyków jak Michael Zerang, Rafał Mazur, Dominik Strycharski, Arvind Ganga, Paulina Owczarek oraz tancerek Lori Duncan, Maria Mavridou, Manuela Tessi.

Stowrzony przez Malgorzatą Haduch styl improwizowania jest oryginalną propozycją, która nie da się zaszufladkować ani we współczesnych formach tańca ani performensu.

Free The Dance czerpie inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, jest manifestem pełnym pasji łamiąc podziały form scenicznych oraz „uwalniając” taniec współczesny od wielu stereotypów.

Free The Dance otwiera sezon z udziałem La Mecedora z Meksyku! Melissa Cisneros wystąpi po raz drugi w Alchemii, a Maria Mavridou, która już kilkakrotnie zachwyciła Kraków (a Kraków zachwycił ją!), zatańczy w duecie z fagocistą Wiktorem Krzakiem.

Zagra jeszcze na gitarze Alfredo Genovesi, który odwiedza Kraków po raz pierwszy, lecz występował już z Magpie Company w Warszawie w czasie Festiwalu Ad Libitum.

Na koniec, kolejny gość wieczoru, to utalentowany tancerz Paweł Grala z Pracowni Fizycznej w Łodzi.

Bilety 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu.

Alfredo Genovesi – gitara

Melissa Cisneros – taniec

Maria Mavridou– taniec

Malgorzata Haduch – taniec

Paweł Grala – taniec

Wiktor Krzak – fagot

 

Biografia: Małgorzata Haduch

Biografia: Małgorzata Haduch

Tancerka/choreograf

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, niezależna artystka awangardowych form tanecznych i współczesnej choreografii. Od 15 lat związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową i punkową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor (THe EX), Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński, […]

Dodaj komentarz