Free The Dance – MUZYKA TANIEC IMPROWIZACJA

Free The Dance jest jedynym cyklicznym wydarzeniem muzyki i tańca improwizowanego w Krakowie, które łączy środowisko muzyczne i taneczne, poszukując nowych form improwizacji. Jest to niezależna inicjatywa artystyczna Małgorzaty Haduch i kontynuacja działalności Unfinished Company, grupy założonej przez Haduch w Amsterdamie w 2006 roku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, w Alchemii odbędzie się już 11-sty wieczór z tego cyklu!  Free The Dance zaprasza na występy polskich artystów-improwizatorów. Zaskakujące mini-składy i nie-słyszane-nie-widziane wcześniej konstelacje… Michał Dymny, krakowski gitarzysta i kompozytor, otworzy wieczór solowym koncertem, który zasługuje na wyjątkową uwagę, gdyż jest to rzadka okazja usłyszeć tego artystę na scenie samego.

Silent Solo, czyli improwizowany taniec bez muzyki, które wypadło rewelacyjnie w marcowym Free The Dance, tym razem wykona doskonale znana w środowisku tanecznym Iwona Olszowska, doświadczona tancerka i choreograf.
Druga część wieczoru to kwartet. Dominik Strycharski występował z tancerzami w Alchemii już trzy razy, między innymi w meksykańskim projekcie La Mecedora. Strycharski zagra z Tomkiem Chołoniewskim na perkusji, będzie to ich pierwszy duet, na który długo czekali! Zatańczą Piotr Skalski i Małgorzata Haduch – ich wspólny performance w listopadzie otworzył im drogę do nowych form ekspresji, nakłonił do poszukiwań specyfiki tego duetu, dotykając nowych warstw ruchowych.

Michał Dymny – solo – gitara
Iwona Olszowska – Silent Solo – taniec

Dominik Strycharski – flety
Tomek Chołoniewski – perkusja
Małgorzata Haduch– taniec
Piotr Skalski – taniec

Bilety w cenie 25 zł na stronie lub w dniu koncertu.

Biografia: Małgorzata Haduch

Biografia: Małgorzata Haduch

Tancerka/choreograf

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, niezależna artystka awangardowych form tanecznych i współczesnej choreografii. Od 15 lat związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową i punkową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor (THe EX), Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński, […]

Dodaj komentarz