Free The Dance oraz Yedo Gibson Trio – amsterdamskie spotkanie w Krakowie po latach!

25 lis 20:00
3105 dni temu poniedziałek
Free The Dance oraz Yedo Gibson Trio – amsterdamskie spotkanie w Krakowie po latach!
Free The Dance zaprasza na kolejne międzynarodowe spotkanie muzyki i tańca improwizowanego. Tym razem, podczas swojej europejskiej trasy, wpadną do Krakowa świetni muzycy z Amsterdamu: Yedo Gibson, Vasco Trilla i Mikael Szafirowski.

Będzie to spotkanie po latach tancerki Małgosi Haduch i Yedo Gibsona, których łączy wspólna historia amsterdamskiej sceny improwizowanej.

Obydwoje przecierają swoje własne ścieżki w nurcie improwizacji, wykorzystując  doświadczenie zdobyte u holenderskich Mistrzów free jazzu. Nie uznając kompromisów, Haduch i Gibson nie rezygnują z autorskich wizji, a jendą z nich jest wspólne improwizowanie muzyków i tancerzy.

W składzie wieczoru zagra także Vasco Trilla, który był już gościem Free The Dance w kwietniowym cyklu, a krakowskim akcentem będzie ciągle zaskakująca Paulina Owczarek.

Natomiast dużą niespodzianką będzie duet taneczny: Piotr Skalski i Małgosia Haduch poznali się w czasie projektu w reżyserii legendarnego choreografa Davida Zambrano, „Soul Project”.

W Alchemii po raz pierwszy pojawią się w roztańczonym improwizowanym duecie! Zapraszamy!

Cykl  Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to seria występów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy. Dotychczas krakowska publiczność miała okazję oglądać Free The Dance z udziałem takich znakomitych muzyków jak Michael Zerang, Rafał Mazur, Dominik Strycharski, Arvind Ganga, Paulina Owczarek oraz tancerek Lori Duncan, Maria Mavridou, Manuela Tessi. Stowrzony przez Malgorzatą Haduch styl improwizowania jest oryginalną propozycją, która nie da się zaszufladkować ani we współczesnych formach tańca ani performensu. Free The Dance czerpie inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, jest manifestem pełnym pasji łamiąc podziały form scenicznych oraz „uwalniając” taniec współczesny od wielu stereotypów.

SKŁAD:

Yedo Gibson – saksofon
Mikael Szafirowski – gitara
Vasco Trilla – perkusja
Paulina Owczarek – saksofon
Piotr Skalski – taniec
Malgorzata Haduch – taniec

Yedo Gibson Trio

Podczas dwuletniego pobytu w Londynie, Yedo Gibson pracował razem z perkusistą Stevem Noble, tworząc trio z basistą Dominic Lashem i Johnem Edwardsem.

Po przeprowadzce do Holandii, już w pierwszym tygodniu poznał Mikaela Szafirowskiego, z którym założyli orkiestrę – Royal Improvisers Orchestra. Równocześnie pracowali razem w trio NHC oraz stworzyli nowy zespół, The Dutch, z udziałem Luc Ex.

Natomiast w lecie 2013 roku, miało miejsce owocne spotkanie z perkusistą Vasco Trilla, który od razu dołączył do duetu Gibson-Szafirowski, doskonale dopełniając swoją obecnością energię tego tria.

Wstęp 20 zł

Biografia: Małgorzata Haduch

Biografia: Małgorzata Haduch

Tancerka/choreograf

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, niezależna artystka awangardowych form tanecznych i współczesnej choreografii. Od 15 lat związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową i punkową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami jak Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Andy Moor (THe EX), Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński, […]

Dodaj komentarz