François Carrier / Michel Lambert / Rafał Mazur

FRANÇOIS CARRIER i MICHEL LAMBERT tworzą jedną z najbardziej zespolonych par muzyków w Kanadzie. Razem podróżowali po całym świecie, aby poznać innych muzyków i odbywać sesje nagraniowe.

W ciągu ostatnich zaledwie kilku lat wydali płyty z Matem Maneri, Jean-Jacques Avenelem, Bobo Stensonem, Neilem Metcalfe, Johnem Edwardsem, Stevem Beresfordem, Paulem Bley, Garym Peacock’iem, Dewey Redmanem i rosyjskim pianistą Aleksiejem Lapinem.

Przy ich niezwykłej płodności, CARRIER umie znaleźć i otoczyć się najlepiej zgranymi muzykami i utrzymać zapisaną obecność na całym świecie. Jego bogata, głęboka gra łącząca liryzm ze śmiałością i poczuciem przekraczania własnych granic, dała mu 13. miejsce na liście Najlepszych Saksofonistów Altowych 2013 magazynu DownBeat.

Cudowny perkusista, utalentowany kompozytor, wynalazca instrumentów i ilustrator, LAMBERT jest wszechstronnym, fascynującym artysta. Klasycznie wykształcony, jedną nogą tkwi w jazzie, drugą w wolnej improwizacji, a jego głowa jest u zbiegu ich oddziaływań.

Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała Mazura swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. Od kilku lat artysta działa energicznie na europejskiej scenie muzyki improwizowanej, jest zapraszany na koncerty i festiwale, oraz zaprasza zagranicznych muzyków-improwizatorów na wspólne koncerty w Polsce.

François Carrier  – saksofon altowy

Michel Lambert  – bębny

Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa

 

Bilety 30 zł

 

http://www.francoiscarrier.com/index.html

http://www.michellambert.com/

Biografia: Rafał Mazur

Biografia: Rafał Mazur

Akustyczna gitara basowa

Głównym polem zainteresowania i działania jest dla Rafała swobodna improwizacja, zarówno zespołowa jak i solowa. Od kilku lat artysta działa energicznie na europejskiej scenie muzyki improwizowanej, jest zapraszany na koncerty i festiwale, oraz zaprasza zagranicznych muzyków-improwizatorów na wspólne koncerty w Polsce.

27 komentarzy do “François Carrier / Michel Lambert / Rafał Mazur

Dodaj komentarz