BLUE SHROUD BAND – rezydencja artystyczna

25 lis 20:00
967 dni temu czwartek
Tegoroczna rezydencja artystyczna KJJ należeć będzie do Blue Shroud Band, zespołu indywidualności, znakomitych muzyków i błyskotliwych improwizatorów.

Każdy z artystów Blue Shroud Band z powodzeniem prowadzi własną karierę muzyczną, równocześnie zaś, co jakiś czas spotykają się, by wykonać kolejne kompozycje lidera – Barry’ego Guya. Ten brytyjski improwizator, kompozytor i wirtuoz kontrabasu posługuje się niezliczoną liczbą konwencjonalnych i niekonwencjonalnych technik. Tworzy utwory na różne składy instrumentalne, zarówno akustyczne, jak i elektro-akustyczne, od małych zespołów kameralnych, po duże orkiestry jazzowe.

W tym roku zaprezentujemy publiczności jego najnowszą kompozycję „all this this here”. 28 listopada w Nowohuckim Centrum Kultury, w ramach koncertu finałowego rezydencji Blue Shroud Band, odbędzie się światowa premiera utworu.

Drugi dzień 16 edycji KJJ to kolejne występy improwizowanych małych składów w ramach rezydencji artystycznej Blue Shroud Band – zespołu indywidualności, znakomitych muzyków i błyskotliwych improwizatorów oraz ich lidera, Barry’ego Guya.

Na scenie Alchemii będziemy mieli okazję zobaczyć następujące składy:

 

Set 1:

Duet: Agustí Fernández (fortepian) i Ben Dwyer (gitara).

Duet: Torben Snekkestad (saksofon sopranowy, trąbka) i Percy Pursglove (trąbka).

Trio: Michael Niesemann (saksofon altowy) z Barrym Guyem (kontrabas) i Lucasem Niggli (perkusja).

 

Set 2:

Do duetu perkusistów Ramóna Lópeza i Lucasa Niggli dołączy Fanny Paccoud (altówka), tworząc z nimi trio, by następnie z Saviną Yannatou (głos) utworzyć kwartet. Wspólnie z Perem „Texasem” Johanssonem (klarnet) zamkną występ jako kwintet.

Kwintet: Julius Gabriel (saksofon barytonowy) i Marc Unternährer (tuba), Per „Texas” Johansson (saksofon tenorowy), Barry Guy (kontrabas) i Ramón López (perkusja).

25.11, g. 20:00

Klub Alchemia

Bilety: 30 / 40 zł

Karnety: 120 zł dostępne w sprzedaży do 27.11.2021 (obejmujące wszystkie koncerty w ramach rezydencji artystycznej Blue Shroud Band)

Biografia: Barry Guy

Biografia: Barry Guy

bass, composer, director

Jest wirtuozem kontrabasu, posługującym się niezliczoną liczbą konwencjonalnych i niekonwencjonalnych technik. Równie dobrze jak w jazzie czuje się w muzyce klasycznej i współczesnej.

9 komentarzy do “BLUE SHROUD BAND – rezydencja artystyczna

Dodaj komentarz