Ryszard Krynicki & Zespół Rdzeń 2

Koncert odbył się w Alchemii 02 kwietnia 2014 roku.

Zachwyt nad niezwykłą poezją i osobą Ryszarda Krynickiego był inspiracją do powstania niezwykłej formy muzycznej. Ta instrumentalna mantra chce iść w parze z tekstami Ryszarda Krynickiego i razem z nimi wzbudzać emocje.

Projekt:

Piotr Lutyński

Muzyka:

Rafał Kukiełko – bass

Piotr Lutyński – skrzypce, gwizdanie

Grzegorz Kossowski – gitara

Kacper Ivo Matuszewski – perkusja

Leszek Hefi Wiśniowski – sax, flet

Projekt Autobus KR 726 EJ

Artykuł: Projekt Autobus KR 726 EJ

Autobus, pracownia, żywa rzeźba jest obiektem, którego konstrukcja rozbudowuje się w czasie i w przestrzeni (w formie nawarstwiającej się). Projekt swoją genezą sięga wozu teatralnego, kina objazdowego, muzycznego taboru połączonego z ideą działań Kurta Schwitersa wokół idei Merz. Poprzez swoją wieloznaczność obiekt/zjawisko umyka jednoznacznemu określeniu stwarzając niezależne, samowystarczalne, kulturotwórcze miejsce, rozciągnięte pomiędzy punktami wyznaczonymi na trasie przejazdu.

Biografia: Piotr Lutyński

Biografia: Piotr Lutyński

Artysta plastyk, performer, kompozytor

Jego twórczości nie da się jednoznacznie sklasyfikować. Według niego artysta jest przekaźnikiem mocy zawartej w sztuce i uwalniającej się w procesie twórczym. W pracach i projektach, które realizuje kładzie nacisk na łączenie ze sobą różnych rodzajów sztuki, a także na interakcje ze strony odbiorcy jak i na ciągły proces tworzenia zachodzący właśnie podczas kontaktu z publicznością.

Dodaj komentarz