ZOO ( indonesia SENYAWA voice ) + L’Śillčre ( france SOLO guitar )

Rully Shabara znany większości z duetu Senyawa wystąpi po raz pierwszy w Polsce z fenomenalnym indonezyjskim zespołem ZOO. Takiej okazji przegapić nie wypada. Do tej pory mogliśmy go zobaczyć na festiwalach: Unsound i Radio Azja.

ZOO pochodzi z miasta Yogyakarta, które od dawna uważane jest za centrum tradycyjnej kultury jawajskiej. Zespół założony w 2005 roku, jako spadkobierca tętniącej życiem historii miasta, na początku swej działalności inspirował się najbardziej radykalnymi dziełami różnych japońskich grup nagrywających pod koniec lat 80. i na początku lat 90. (takich jak Boredoms, Ruins, Melt Banana). ZOO należy do prawdziwych pionierów indonezyjskiej sceny eksperymentalnej. Na swojej pierwszej EP-ce „Kebun Binatang” (2007), Zoo grało dynamiczną, hałaśliwą muzykę podobną do wyżej wymienionych zespołów, ale już na kolejnych albumach „Trilogi Peradaban” (2009) i „Prasasti” (2012), wypracowali swój własny, niepowtarzalny styl osadzony, pomiędzy post-punkiem, eksperymentalnym rockiem, noisem, plemiennym hardcorem oraz elementami balijskich ceremonii transu.

Czerpiąc swoją hiper-energię z japońskiej sceny hardcore’owej lat 90., ZOO nie zapomniało o zanikających muzycznych korzeniach. Wykorzystują tradycyjne instrumenty, towarzyszące pierwotnym, transowym obrzędom podczas balijskich rytuałów.

ZOO jest metaforą współczesnej cywilizacji; tematyki, która leży u podstaw każdego aspektu zespołu. Współczesny świat służy stworzeniu bardziej zaawansowanej, systematycznej, skoncentrowanej na człowieku cywilizacji, odłączając się od natury, tradycji i wszystkiego, co „dzikie” i „chaotyczne”, ale z drugiej strony prowadzi do nowego rodzaju chaosu, nieładu i co gorsza, zniszczenia. To jest podstawa, która kształtuje teksty, wizerunek, koncepcję albumów i muzykę ZOO.

 

Rully Shabara Herman = Voive, Rebana, Synth

Bhakti Prasetyo = Bass, Mandolin

Dimas Budi Satya = Percussion, Bedhug

Ramberto Agozalie = Drums

 

BILETY 30 zł przedsprzedaż/ 40 zł na bramce w dniu koncertu 

 

 

http://zoo-indonesia.blogspot.com/

http://yesnowave.com/yesno067/

L’Śillčre

Nicolas Gardrat = Classic Guitar.

Solo curioso ; Barbarous savour ; Classic extatic

http://www.loeillere.com/

 

Dodaj komentarz