Yellow Umbrella D + Paprika Korps PL

Legendarna formacja z Drezna vs pionierzy heavy-reggae z Opola. Wspólny koncert po latach!

Yellow Umbrella już od niespełna 20 lat utrzymuje się w czołówce najlepiej brzmiących zespołów reggae-ska w swoim kraju. Siedmioosobowa orkiestra prowadzona przez znanego dziennikarza i dokumentalistę Jensa Strohschniedera łączy w swojej twórczości bardzo odległe sobie rytmy świata. W dynamicznych i imprezowych kompozycjach reggae-ska Strohschnieder daje upust fascynacji melodiami narodów i kultur Europy Środkowo-Wschodniej. „(…)W jednej chwili grają jak rdzenni Jamajczycy, w kolejnej jak rodowici Cyganie. Nie wierzę, że oni są z Niemiec” – pisał Victor Rice w 2005-ym roku.

W swoich tekstach często zwracają uwagę na aktualne tematy społeczne. Opisują frapujące problemy współczesnego świata i głoszą potrzebę zjednoczenia się ludzi ponad podziałami. Podczas swoich wielu podróży i tras koncertowych współpracują z muzykami z odwiedzanych stron. W Polsce pojawili się na płytach np. Paprika Korps i Vavamuffin, a wokaliści tych formacji uczestniczyli w ich projekcie Same Same but Different. Nie raz też mogliśmy ich usłyszeć na Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, w Płocku, czy w Bielawie.

Niedługo pojawią się i w waszej okolicy. Nie przegapcie tego!

 

 

PAPRIKA KORPS

Formacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae. Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25’ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe.

Skład zespołu:

Piotr Maślanka – instrumenty klawiszowe, wokal

Marcin Matlak – gitara, wokal

Łukasz Rusinek – gitara

Aleksander Żeliźniak – perkusja

Tomasz Krawczyk – bas

Bartosz Oleś – konsoleta, efekty

Damian Bogusiak – wizualizacje

Bilety w przedsprzedaży 35 zl, 40 zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz