WoWaKin trio – koncert/potańcówka

”WoWaKin to zespól grający muzykę tradycyjną (ale z nowoczesną aranżacją), z okolic wsi radomskiej, kieleckiej i sannickiej; szalone oberki, polki, mazurki i kujawiaki – do tańca i do zasłuchania! Cytując jedną z recenzji: ‘to muzyka o sile punkrocka i ekspresji free jazzu, wyrazista jak bałkańskie orkiestry dęte, pełna wdzięku i bezpretensjonalności, jak chyba żadna dziś wersja muzyki pop’. ”

Trio WoWaKin powstało w 2016 roku.

Specjalizuje się w muzyce folkowej, łącząc ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją. Ich spotkanie muzyczne tworzy energetyczną mieszankę opartą wprawdzie na muzyce tradycyjnej (muzycy czerpią swój repertuar z żywego przekazu, jeżdżąc na wieś i ucząc się od starszego pokolenia zaprzyjaźnionych muzykantów i śpiewaczek), ale też mocno wchodzącą we współczesność.

Podejście do muzyki odznacza się swobodą, improwizacyjnością, brawurą wykonawczą. Artyści na scenie prowadzą muzyczny dialog, świetnie się przy tym bawiąc a zarazem uwodząc publiczność naturalnością i szczerością przekazu.

Muzyka WoWaKin trio ma niesamowitą energię taneczną, dlatego ich koncerty doskonale nadają się do tańca, zapraszając wszystkich do szalonego ‘wirowania’ w rytm oberków, polek, mazurków i kujawiaków.

Zespół tworzy trójka muzyków: Mateusz Wachowiak, Paula Kinaszewska i Bartłomiej Woźniak.

Zespól zdobył m.in. III nagrodę w konkursie Nowa Tradycja’16 i Folkowe Mikołajki’16; może się też pochwalić występem na tegorocznej edycji Womex’17 w Katowicach. Trio WoWaKin wydało we wrześniu 2017 swój debiutancki album ‘Kraj za miastem’: płyta do tańca i do zasłuchania!

Wstęp 30 zł

 

„To muzyka o sile punkrocka i ekspresji free jazzu, wyrazista jak bałkańskie orkiestry dęte, pełna wdzięku i bezpretensjonalności, jak chyba żadna dziś wersja muzyki pop. Nie ulega wątpliwości,że to jest muzyka płynąca rzeczywiście z serca. Jest to prawda zespołu o tym, co chcą powiedzieć. Nic udawanego, nic wyuczonego, tylko szczery przekaz”

Tomasz Janas członek jury Nowa Tradycja 2016

 

 

Dodaj komentarz