WOOD ORGANIZATION / gościnnie MAREK POSPIESZALSKI

Drimpro, drugi album zespołu, ukazał się 1 września 2021 w oficynach Gotta Let It Out i Love & Beauty Musi
WOOD ORGANIZATION to formacja bazująca na kopenhaskim duecie perkusisty Szymona Gąsiorka i kontrabasisty Tomo Jacobsona. Początkowo zespół oddany był improwizacji czerpiącej inspirację z dźwięków przyrody i celebracji ich współbrzmień. W 2017 wydali pierwszą, dobrze przyjętą kasetę, na której wystąpili także saksofonista Lars Greve, wiolonczelistka Freya Schack-Arnott i Franciszek Pospieszalski na drugim kontrabasie. Obecnie duet podążył w nowym kierunku, który nazwali drimpro. Nowe brzmienie WO to unikalne połączenie repetytywnych, akustycznych groove’ów z abstrakcyjną elektroniką, które swobodnie formowane korzystają z wszelakich wpływów: od free jazzu, przez pop, reggae i world music, do współczesnej muzyki elektronicznej.
W czasie 8-dniowej trasy w Polsce WO bedą występować z lokalnymi mistrzami – w Alchemii WO zagra z MARKIEM POSPIESZALSKIM:
Marek to saksofonista i klarnecista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od najmłodszych lat zafascynowany awangardą jazzową, muzyką improwizowaną oraz nowymi brzmieniami, otwarty na wszelkie muzyczne gatunki.
Współpracuje bądź współpracował z: eMPe3 Mateo Pospieszalski Project,Wojtek Mazolewski Quintet, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, Marco Eneidim, Dennisem Gonzalezem, Yealls At Eeals, YeShe Graal, Yanina Free Wave, Piotr Damasiewicz Power of the horns, Kazimierzem Jonkiszem, Januszem Stefanskim, Pawłem Jarzębskim, Maciejem Obarą, Jerzym Mazzollem, Rafałem Mazurem, Krzysztofem Knittlem, Igorem BOXX (SKALPEL), Fisz/Emade, Peja, Zakopower.
Drimpro, drugi album zespołu, ukazał się 1 września 2021 w oficynach Gotta Let It Out i Love & Beauty Musi
Linki:
Wybrane recenzje Drimpro:
BILETY:  30zł

Dodaj komentarz