WaqWaq Kingdom (Japan) // Scotch Egg and Kiki Hitomi

WaqWaq Kingdom to japoński duet tribalowy w składzie Kiki Hitomi i Shigeru Ishihara. Oboje pochodzą z Japonii, mieszkali przez ponad dekadę w Wielkiej Brytanii, a obecnie rezydują w Lipsku i Berlinie.

Ich muzyka nagina granice czasu i dźwięku. Niczym w psychodelicznym garnku japońskiego nabe mieszają się tu  folkowy styl Minyo z jamajskim dancehallem, footworkiem, dubem, techno, plemienną muzyką polirytmiczną, i ścieżkami dźwiękowymi Super Nintendo.

Teksty i wizualizacje czerpią ze starożytnej mitologii Shinto i japońskich festiwali matsuri, które odbywają się na cześć miejscowych bogów, kami-sama. Hipnotyczne i szamańskie występy na żywo WaqWaq Kingdom to intensywne doświadczenie, w trakcie którego animistyczne korzenie mieszają się z estetyką miejskich neonów.

Shigeru Ishihara jest znany przede wszystkim jako legenda breakcore, DJ Scotch Egg, ale także z gry na basie w Seefeel (Warp Records), projekcie Devilman i Small But Hard. Kiki Hitomi jest wokalistką znaną z takich projektów jak King Midas Sound (Ninja Tune), Black Chow, japońskiego duetu Dokkebi Q i projektu NoinoNoinoNoino. Jej dobrze przyjęty solowy debiutancki album „Karma No Kusari” ukazał się w 2016 roku (Jahtari).

Debiutancki album “Shinsekai” ukazał się w 2017 (Jahtari). Portal The Quietus pisał wówczas o muzykach: “Ich ogromnie odmienne podejście muzyczne daje coś więcej niż tylko sumę części, wykręcając z podstawowych elementów reggae prawdziwie nową, nasączoną syntezatorem psychodelię”. Najnowszym wydawnictwem WaqWaq Kingdom jest zapis koncertu na żywo – “WaqWaq Kingdom Live At Bassmæssage Leipzig” (Jahtari, 2019)

BILETY : 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

 

BC http://phantomlimblabel.bandcamp.com/album/essaka-hoisa
SPOT https://open.spotify.com/artist/4in9NY36a5EllSTje5liC5?si=s82dJ99UTVet1TiN9ICleA
INSTA https://www.instagram.com/waqwaqkingdom/?hl=en

 

Dodaj komentarz