UKIYO TOUR | KARI

Kari powraca do Krakowa z nowym projektem koncertowym.

Wspólnie z Alex Carrie (producentem brytyjskiej formacji Krrum https://urlzs.com/F5Y4r) oraz wiolonczelistką Rose Gallaway, Kari zabierze nas w świat – UKIYO.
Wydarzenie zapowiada się jako bardzo intymny wieczór, podczas którego usłyszymy piosenki z poprzednich płyt w nowych, akustycznych aranżacjach, ale także nowe kompozycje, nad którymi artystka pracowała w ostatnich miesiącach.
Nadchodzące listopadowe koncerty będą jedyną okazją, żeby je usłyszeć.

BILETY : 35 zł przedsprzedaż, 45 zł w dniu koncertu

*UKIYO [ u – k e y – y o ] (n.)
„The Floating World”; Living in the moment, detached from the bothers of life.”
Czyli bycie „tu i teraz”.

„Chciałabym, żeby te koncerty były czymś w rodzaju wykroczenia poza ramy czasu; pretekstem do kontemplacji i spojrzenia wewnątrz.”

„W ostatnim roku czas jakby stanął w miejscu.
To poczucie zawieszenia, początkowo bardzo niewygodne i frustrujące, z czasem przybrało kształt nieskończonej przestrzeni, w której nieoczekiwanie zaczęłam odnajdywać spokój. Zaczęłam uczyć się zaglądać w głąb siebie i mówić „nie” wobec sytuacji, które zabierają mi moją wolność, a co za tym idzie – również zdrowie mentalne. Postanowiłam odbudować moją przestrzeń, w zrozumieniu i akceptacji, że „nic nie muszę”. Po wykreśleniu wszystkich deadline’ów z kalendarza, odkryłam nową dla mnie rzeczywistość, gdzie jedyne na czym miałam się skupić to przyzwolenie sobie na to, żeby po prostu „być”; być obecna, tu i teraz. I to był właśnie początek mojego doświadczenia “ukiyo” – wróciła, zagubiona gdzieś w odmętach zabiegania i przemijającego świata, radość tworzenia. To właśnie wtedy, w nieplanowany sposób, narodziła się idea stworzenia projektu koncertowego, z którym odwiedzę Polskę w listopadzie.

Projekt początkowo był tylko i wyłącznie moje terapeutyczną formą powrotu do muzyki, ale z czasem utwory zaczęły przybierać konkretne kształty. Moje szkice i pomysły stały się wyraźnym muzycznym konceptem, który postanowiłam zgłębić i docelowo się nim podzielić. “Ukiyo” czyli “przemijający świat”, od którego podczas tych koncertów będziemy się wspólnie oddzielać.” (KARI)

Polska wokalistka, kompozytorka i producentka. Od 2013 r. mieszka w Wielkiej Brytanii. Ma na koncie trzy płyty – „Daddy Says I’m Special” (2011), „Wounds And Bruises” (2013) oraz „I Am Fine” (2017). Nominowana do Fryderyka w kategorii „Debiut Roku”, laureatka nagrody głównej magazynu HIRO i nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Songwriterów.

Spotify: https://urlzs.com/jLYMU

Album „I Am Fine” wydany w czerwcu 2017 r. to przełom w jej twórczości. Dotychczasowe porównania do artystek takich jak Bat For Lashes czy Lykke Li mogą nie być tym razem adekwatne. Styl kompozycyjny KARI ewoluował, najnowsza płyta brzmi bardzo nowocześnie i świeżo, bliżej jej do lat 80. i artystów takich jak: Grimes, The Knife, MØ czy Björk.

KARI zagrała wiele koncertów w całej Polsce, w tym na największych polskich festiwalach – m.in. na Open’er Festival i Orange Warsaw Festival. Singiel „The One” z jej drugiego albumu, „Wounds And Bruises” znalazł się na playliście BBC Radio 1 w ramach cyklu „BBC Introducing”. Pozytywny odbiór na Wyspach zaowocował występem KARI na BBC Radio’s Big Weekend w Glasgow.

Dodaj komentarz