TRZECIOLIGOWY ŻYCIA KRÓL

 PREMIERA spektaklu muzycznego !

 

TRZECIOLIGOWY ŻYCIA KRÓL to opowieść o dojrzałym mężczyźnie, muzyku i aktorze w jednej osobie, bywalcu rockowych festiwali i znakomitym wodzireju, który znalazł się na ostrym wirażu swojego życia.  Główny bohater, w którego wciela się Tomasz Mars, niegdyś marzący o wielkiej karierze gwiazdy rocka, dziś wegetuje w trzeciej lidze, prowadząc imprezy dla bogatych firm. W poczuciu przegranego życia i utraconego czasu rusza w kolejną trasę, aby rozprawić się ze swoim rock and rollowym życiem, karierą estradową, z wódką, z kobietami, z przemijaniem. Po drodze spotyka tajemniczą kobietę: Dżinę Kokainę (Mirosława Żak), która wciąga go do świata kolorowych wizji, nie do końca realnych zdarzeń.

W 21 piosenkach, ułożonych w fabularną całość Tomasz Mars i Mirosława Żak prezentują sceniczne show, tworzące muzyczny świat, który balansuje na krawędzi pomiędzy chałturą a ambitną sztuką. Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy. W jeden weekend – impreza firmowa za gruby szmal, a potem koncert w piwnicznym klubie za dwie stówki. W tle nieubłagany upływ minut, strach przed przemijaniem. Odliczanie do nieuchronnego końca, marzenie o czymś prawdziwym, na serio. Pogoń za prawdziwą miłością, prawdziwą sztuką, zamiast codzienności wypełnionej plastikowym blichtrem dla pijanych biznesmenów.

https://youtu.be/KHyNEUeFBl8

Realizacja nagrania: Izabela Czejkowska i Katarzyna Cera

W tej muzycznej podróży usłyszymy bardzo zróżnicowany stylistycznie materiał muzyczny. Energetyczny rock and roll, disco, punk, nieco psychodelicznych brzmień, a wszystko w rytm pełnych ironii, humoru i poezji tekstów, napisanych specjalnie do tego programu przez Michała Chludzińskiego. Obok piosenek oryginalnych usłyszymy też covery polskich kapel rockowych.

 

Wykonawcy: Tomasz Mars, Mirosława Żak

Scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj

Teksty piosenek: Michał Chludziński

Kostiumy: Elżbieta Rokita

Kierownictwo muzyczne: Remigiusz Hadka

Produkcja: Anna Owczarek

 

Zespół muzyczny: 

Damian Drzymała / Tomasz Mańkowski (perkusja, klawisz)

Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano), 

Michał Sosna (saksofon tenorowy, barytonowy, melodyka), 

Marek Henryk Mars (kontrabas, bas)

 

Czas trwania: 90 min

 

———————————————————————————————-

Strony oficjalne Tomasza Marsa:

www.tomaszmars.pl

Dodaj komentarz