Trzecioligowy Życia Król – Spektakl Muzyczny

14 październik 20:00
55 dni temu czwartek
Trzecioligowy Życia Król – Spektakl Muzyczny
Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy.

TRZECIOLIGOWY ŻYCIA KRÓL to opowieść o dojrzałym mężczyźnie, muzyku i aktorze w jednej osobie, bywalcu rockowych festiwali i znakomitym wodzireju, który znalazł się na ostrym wirażu swojego życia. Główny bohater, w którego wciela się Tomasz Mars, niegdyś marzący o wielkiej karierze gwiazdy rocka, dziś wegetuje w trzeciej lidze, prowadząc imprezy dla bogatych firm. W poczuciu przegranego życia i utraconego czasu rusza w kolejną trasę, aby rozprawić się ze swoim rock and rollowym życiem, karierą estradową, z wódką, z kobietami, z przemijaniem. Po drodze spotyka tajemniczą kobietę: Dżinę Kokainę (Mirosława Żak), która wciąga go do świata kolorowych wizji, nie do końca realnych zdarzeń.
W 21 piosenkach, ułożonych w fabularną całość Tomasz Mars i Mirosława Żak prezentują sceniczne show, tworzące muzyczny świat, który balansuje na krawędzi pomiędzy chałturą a ambitną sztuką. Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy. W jeden weekend – impreza firmowa za gruby szmal, a potem koncert w piwnicznym klubie za dwie stówki. W tle nieubłagany upływ minut, strach przed przemijaniem. Odliczanie do nieuchronnego końca, marzenie o czymś prawdziwym, na serio. Pogoń za prawdziwą miłością, prawdziwą sztuką, zamiast codzienności wypełnionej plastikowym blichtrem dla pijanych biznesmenów.
W tej muzycznej podróży usłyszymy bardzo zróżnicowany stylistycznie materiał muzyczny. Energetyczny rock and roll, disco, punk, nieco psychodelicznych brzmień, a wszystko w rytm pełnych ironii, humoru i poezji tekstów, napisanych specjalnie do tego programu przez Michała Chludzińskiego. Obok piosenek oryginalnych usłyszymy też covery polskich kapel rockowych.

Fragmenty koncertu – spektaklu: https://youtu.be/KHyNEUeFBl8
Realizacja nagrania: Izabela Czejkowska i Katarzyna Cera

Wykonawcy: Tomasz Mars, Mirosława Żak
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj
Teksty piosenek: Michał Chludziński
Kostiumy: Elżbieta Rokita
Kierownictwo muzyczne: Remigiusz Hadka
Produkcja: Anna Owczarek

Zespół muzyczny:
Damian Drzymała / Tomasz Mańkowski (perkusja, klawisz)
Remigiusz Hadka (gitary, akordeon, piano),
Michał Sosna (saksofon tenorowy, barytonowy, melodyka),
Marek Henryk Mars (kontrabas, bas)
Czas trwania: 90 min

 

Bilety: 35 zł

Tomasz Mars znany jest krakowskiej publiczności między innymi z goszczącego przez kilka sezonów na deskach Alchemii (premiera na scenie Alchemii 2004) projektu „Męski Burdel” z piosenkami do „Wierszy skandalicznych” Michała Zabłockiego oraz ze spektakli realizowanych we współpracy z Łukaszem Czujem „Pan Kazimierz” (premiera na scenie im. Wyspiańskiego PWST 2006) „Siekiera, czyli tańce polskie w tonacji punk” (Premiera w Łaźni Nowej 2011). Obecnie, obok „Trzecioligowego Życia Króla” można Go zobaczyć w kultowym spektaklu „Leningrad” (od 2009 roku w repertuarze wrocławskiego Impartu) oraz „Miłość w Leningradzie” (w repertuarze Teatru Miejskiego w Gliwicach).
TOMASZ MARS: https://www.facebook.com/official.tomaszmars/

Dodaj komentarz