TONFA | 1988 | w trasie

1988 oraz TONFA startują z dwóch punktów by dojechać do jednego. Oboje są w trasie. Cel to gig.
1988, właściwie Przemysław Jankowiak
Pochodzący ze Szczecina, związany z Gdynią muzyk, producent muzyczny, kompozytor i artysta wizualny. Znany m.in. z zespołu Syny („Orient”, „Sen”), współpracy z Włodim („W/88”) oraz z solowej działalności („Gruda”, „Ring The Alarm”). Od 2020 roku związany z wytwórnią Def Jam Recordings Poland. Nominowany do Paszportów Polityki za rok 2020 w kat. Muzyka Popularna. Tworzy w obrębie hip-hopu, muzyki elektronicznej, basowej i popu – nie trzymając się sztywno ich ram. Wyprac ował indywidualny, rozpoznawalny styl, który coraz śmielej przemyca w rejony mainstreamu, jednocześnie wciąż tworząc na swoich zasadach.
Materiał koncertowy to wypadkowa doświadczeń z ostatnich lat pracy nad dźwiękiem podana w bezkompromisowej formie.
https://instagram.com/1988synu
https://youtube.com/1988synu
https://facebook.com/1988synu
TONFA
To stołeczne rap duo, które objawiło nam się jesienią 2019 r., kiedy wydali 7- utworową EP-kę – TONFA EP – i w jakieś 25 minut przedstawili swoje mroczne, psychotyczne brzmienie.
Ich nagrania przepełnione są zabrudzonymi dźwiękami, a hipnotyzujące, mroczne wokale i bezkompromisowe bity dopełniają całości.
Podczas koncertów, Normana i Kierata wspiera DJ Zeten, czyli wschodząca gwiazda polskiego turntablizmu.
W 2020 r., mimo pandemicznej atmosfery, szerzej zaprezentowali się publiczności grając koncerty w całej Polsce, jednocześnie prezentując materiał z Ep-ki na festiwalach takich jak Avant Art czy Up To Date. 

2020 to nie tylko koncerty.
Warszawskie gobliny wypuściły dwa single – Burk, czyli odpowiedź na zaczepkę zespołu SYNY w ramach hot16challange. Drugi “Raier (BB)”, dedykowany zmarłemu przyjacielowi, który najlepiej opisują słowa Cyryla Rozwadowskiego w recenzji dla Poptown.eu: 

”„RAIER” jest duszący w swojej intensywności – w swoim komiksowej manierze tworzy neo-noirowe uniwersum, w którym stolicę wypełniają tajemnicze wyziewy z kanalizacji.”

Dodaj komentarz