Tobias Preisig & Jan Wagner

Tobias Preisig i Jan Wagner ruszają w pierwszą polską trasę koncertową.

Ambientowe struktury, minimalistyczne, hipnotyczne loopy i dronowe faktury to wszystko co czeka widzów w Katowicach, Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Gorzowie Wielkopolskim.

W trakcie koncertu muzycy zaprezentują materiały ze swoich najnowszych solowych wydawnictw: Driver i Nummern.

11.03.2020
Start godz. 20:00
Wstęp: 20 PLN

Tobias Preisig jest szwajcarskim skrzypkiem, kompozytorem i improwizatorem zamieszkałym w Berlinie. Jego muzyka eksploruje skrzyżowanie eksperymentalnej, ambientowej elektroniki z muzyką współczesną.
Tobias występuje solo, jest także członkiem i twórcą projektów Egopusher (z Alessandro Giannellim) i Levitation (ze Stefanem Rusconim).
W ostatnim czasie współpracował także z Colinem Stetsonem (przy interpretacjach III symfonii pieśni żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego – „Sorrow”), The Cinematic Orchestra, Dieterem Meierem i Janem Bangiem.

Jan Wagner jest pianistą, producentem i realizatorem dźwięku. W swojej solowej twórczości odkrywa prostotę ekspresji, która maksymalizuje emocjonalną prawdą każdej kompozycji.
Fascynuje go muzyka ukryta pod powierzchnią: nakładające się tekstury i dźwięki tworzone przez mechanizm fortepianu (kliknięcia, skrzypienia itp.). Przez lata Jan miksował wiele nagrań dla berlińskiej wytwórni Ostgut, związanej z Berlińskim klubem Berghain, co może tłumaczyć jego skłonności do minimalizmu oraz zaangażowanie w wydajność dźwiękową i bezpośredniość. Od ponad dekady pracuje w legendarnym Faust Studio Scheer wraz z Hansem Joachimem Irmlerem. Można go również często spotkać w Hitipapa Studio Poli Roy i Judith Holoferenes

 

Dodaj komentarz