The Flash! + 3Kings- koncert promujący debiutancki album The Flash!- Siła

The Flash!

Zespół powstał w 2014 roku w Krakowie z inicjatywy Sławomira Pezdy.

W skład zespołu wchodzą: Sławomir Pezda – saksofon tenorowy, Kuba Dworak – gitara basowa i Max Olszewski – perkusja.

Formacja wykonuje przede wszystkim autorskie kompozycje lidera. The Flash! korzysta zarówno z akustycznego, jak elektrycznego instrumentarium, często w sposób niekonwencjonalny; chętnie eksperymentując z brzmieniem i formą.

Ich utwory to połączenie takich gatunków jak punk, rock, noise, drum’n’bass, free jazz oraz kolektywnej improwizacji. Zespół dzięki swojej żywiołowości i konsekwentnemu łączeniu elementów wielu muzycznych gatunków stanowi równie wartościową, co atrakcyjną propozycję dla szerokiego grona odbiorców.

Dodatkowo, jest to jeden z nielicznych tego typu zespołów na polskiej scenie muzycznej. The Flash! to laureaci drugiego miejsca na 38. Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors.” W  grudniu 2016 ukazał się debiutancki album „Siła”.

 

3Kings

Sławek Pezda – Tenor sax

Jakub Tybulczuk – Baritone Sax

Max Olszewski – Drums

3Kings jest to zespół który promuje w Europie zupełnie nowy styl akustycznego wykonywania muzyki drum’n bass, disco, house.

Powstał w 2015 roku z inicjatywy Jakuba Tybulczuka. Występuje w składzie: Sławomir Pezda – Saksofon tenorowy, Jakub Tybulczuk – Saksofon barytonowy, Maksymilian Olszewski – perkusja.

Zespół wykonuje tylko autorskie utwory inspirowane współczesną muzyką klubową, jazzem oraz elementami improwizowanymi, dzięki czemu utwory nigdy nie są takie same.

Muzyka 3kings dzięki niekonwencjonalnemu zestawieniu instrumentów oraz dużej ekspresji wzbudza duże zainteresowanie wśród szerokiego grona odbiorców.

3Kings jest to jedyny zespół w Polsce jak i jeden z nielicznych w Europie, który wykonuje muzykę tego rodzaju w tak nowatorskim składzie.

Bilety 25 zł w przedsprzedaży w klubie i 30 zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz