Tak Brzmi Miasto: Showcase 2019

Tegoroczny showcase w ramach krakowskiej, muzycznej konferencji Tak Brzmi Miasto to dziewięć świetnych zespołów w trzech krakowskich klubach, oddalonych od siebie o odległość krótkiego spaceru:

Klub Alchemia
Klub Piękny Pies
CYRKI

Zespołów słuchać będą ważne persony z branży muzycznej i świetna, krakowska publiczność. Który z nich podpisze życiowy kontrakt, wyda genialną płytę, porwie słuchaczy?

? Instrukcja obsługi showcase’u Tak Brzmi Miasto:

✔ Wybierz jeden, dwa lub trzy świeżutkie zespoły, reprezentujące to, co najlepsze w alternatywie, rockowym graniu albo elektronice i zasłuchaj się…

✔ Albo zabaw się w showcase’owego sprintera i zalicz wszystkie koncerty w jeden wieczór!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Mamy dla Ciebie najlepsze, co w nowym krakowskim graniu słychać i to, co wyselekcjonowane z programu Tak Brzmi Miasto: Inkubator z Torunia, Łodzi, Katowic i Poznania:

1) Kwiatki to muzyczny duet, który powstał w Toruniu z końcem 2017 roku. Zespół wykonuje muzykę autorską, na którą wpływ ma pop, rap, r’n’b oraz ulubione piosenki babci Oli. Duet w październiku 2017 roku wydał epkę, która znalazła się na Liście Najlepiej Zapowiadających się Debiutów na rok 2018 przygotowanej przez Brand New Anthem. Od czerwca 2019 roku KWIATKI biorą udział w projekcie My Name Is New wytwórni Kayax, w której wydali singiel “Nie lubię róż”. Obecnie pracują nad materiałem do swojej debiutanckiej płyty,

2) Black Radio to zespół z Łodzi, założony w 2008 roku. Ma na
koncie płytę „Gasoline Planet”, ponad 150 koncertów, w tym na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i Jarocina. Finaliści IX edycji Must Be The Music oraz laureaci wielu ogólnopolskich
festiwali muzycznych, m.in. In Memoriam XVI Festiwal Grzegorza
Ciechowskiego (Grand Prix). 1 czerwca 2019 ukazała się EPka „Holy Mountain” zapowiadająca drugi album.

3) Mikrokosmos pisze o sobie tak: „Mikrokosmos to nowy początek. Zrodziliśmy się z miłości do groove’u, funku i energii wszechświata.
Ostatnio skakaliśmy w wielu miejscach Polski, udowadniając wszędzie, że na tej planecie buja cały czas. Graliśmy z takimi zespołami jak Kult, GrubSon, Akurat, Lady Pank, Nocny Kochanek czy Smolik/Kev Fox. Śpiewamy po polsku, lecz gramy we wszystkich językach świata.”

4) The Party Is Over to duet katowickich muzyków, tworzący nowoczesny electro- trip-hop. Koncerty zaskakują klimatem rodem z klubów techno, gdzie świdrujące syntezatory mieszają się z intrygującym wokalem i rzetelnie wyrzeźbionym basem. Za nimi ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą i niezwykle muzyczne współprace min z Miuoshem, Manoidem i Stendkiem.

5) WAVS to nowa kapela z Krakowa, która w swym brzmieniu nawiązuje do amerykańskiego alternatywnego rocka przełomu mileniów. W czerwcu tego roku wydali debiutancką płytę, na której znalazło się 8 piosenek, z których każda miałby szansę na pierwsze miejsce w notowaniach 30 ton, listy listy przebojów.

6) Helaine Vis to singer-songwriting w czystej postaci. Materiał który prezentuje to zbiór osobistych, szczerych, pełnych emocji wspomnień i przemyśleń opisywanych na przestrzeni ostatnich paru lat. Jej głos uzupełnia i kontrapunktuje gitara w pełnym spektrum brzmień – od klasycznego i oszczędnego po ambientowe, stratosferyczne, czasem brudne. Od lata 2018 koncertuje po całej Polsce pod skrzydłami agencji Borówka Music i jest w trakcie przygotowań do nagrania swojej debiutanckiej płyty.

7) Stay Nowhere to młody stażem zespół z Krakowa, stworzony przez gości, którzy swoją muzyczną lekcję odrobili dawno temu. Na warsztat wzięli charakterystyczną dla grunge’u tendencję do pisania popowych piosenek ścianą dźwięku, połączyli to z nostalgicznym emo z lat 90 i ciężarem hardcore’a i wydali na świat twór, który został okrzyknięty nadzieją polskiej sceny alternatywnej. Ich debiutancki album z 2018 wydała Antena Krzyku. To już nie tylko 90s revival, ale zupełnie nowa jakość.

8) Izzy and the Black Trees to poznańskie połączenie zadziornej americany, brudnych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. Zagrali na ENEA Spring Break 2019, Westway LAB (PT), Fląder FEST, Opole Songwriters 2018.

9) Romantic Fellas „Bywamy romantyczni, jednak jesteśmy już dużymi chłopcami. Jesteśmy Romantic Fellas.” Romantic Fellas zadebiutowało na scenie w 2015 roku, zapowiadając album, który ukazał się kilka miesięcy później. Utwór „Crazy Love” został piosenką dnia w radiowej Trójce. Pierwszy rok swego istnienia Romantic Fellas zakończyło na podium najlepiej zapowiadającego się polskiego zespołu na rok 2017 według Brand New Anthem. Obecnie zespół stale koncertuje, zbiera pozytywne recenzje i pracuje nad drugą płytą.

>>> Bilety: https://goout.net/pl/bilety/tak-brzmi-miasto-finanse/sxhf/?fbclid=IwAR26jNeZTxBd9B0DOIpGB0Tvb2l2D60lEvrAW1n_ATdFfgQkUg1uziiIsYE

(Aby wejść na koncerty, wybierz opcję „Bilet na koncerty”. Posiadacze konferencyjnych karnetów mają wstęp na wszystkie koncerty showcase’u.)

Dodaj komentarz