Siostry Łotry

Zapraszamy serdecznie na koncert laureatów 3. miejsca pierwszej edycji programu "Start naGranie" w Trójce Polskim Radiu. SIOSTRY ŁOTRY to zupełnie niecodzienny twór wykonujący zadziorne piosenki w języku polskim.

TEKSTY: Julia Kępisty
MUZYKA: Julia Kępisty, Maria Kępisty, Karol Gadzało

SKŁAD ZESPOŁU:

Julia Kępisty – wokal, wiolonczela
Maria Kępisty – wibrafon, mikrokorg, wokal
Karol Gadzało – kontrabas, bas, moog
Marcin Wippich – perkusja

BILETY 20 pln

 

KONCERT PIOSENKI HUMANISTYCZNEJ

„Wydaje mi się, że możecie bardzo poważnie zamieszać na tej scenie muzycznej w naszym kraju. (…) Jesteście tak niemodni, że aż tworzycie własną modę!”
// Hirek Wrona (Trójka)

Zapytani dlaczego to, co tworzą określili mianem „piosenki humanistycznej” odpowiedzieli, że to takie od człowieka dla człowieka. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

„Piosenka humanistyczna – powinnaś opatentować to sformułowanie i jechać z nim ku przyszłości. (…) Udowodniłaś wielu innym wokalistkom, że nie należy bać się trudnych, polskich słów.”
// Ten Typ Mes

Ten osobliwy twór wykonujący zadziorne piosenki w języku polskim trudno zakwalifikować do jednego gatunku muzycznego. W ich muzyce słychać wpływ jazzu, klasyki, piosenki aktorskiej, folku… Znajdziemy też śladowe ilości rocka, hip-hopu, czy punka.

Ich instrumentarium wzbudza wiele emocji. Oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, flet i wiolonczelę.

„Nic dodać nic ująć, widać że macie swój styl.”
// Wojtek Mazolewski

Zespół liczy cztery osoby: dwie kobiety – siostry Marię i Julię Kępisty oraz dwóch łotrów – Karola Gadzało i Marcina Wippicha. Każdy z nich ma spore doświadczenie muzyczne. Jako Siostry Łotry zagrali m.in. na festiwalach: „Flugery” we Lwowie, „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz „TU” w Tucznie. Laureaci III miejsca w talent show „Start naGranie” organizowanym przez Trójkę Polskie Radio. Z ważniejszych osiągnięć wyróżniają również Nagrodę Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, przyznaną z rąk Katarzyny Nosowskiej podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie 2017, a także: wyróżnienie i tytuł laureata na Festiwalu „Fama” w Świnoujściu, III miejsce Na Festiwalu Twórczości „Korowód” w Krakowie.

CYTATY Z PIOSENEK:
„Nie umierać, żyć na całość, póki nie mamy kredytu” (Dinozaur)

„Niełatwo kochać mięsko w dzisiejszych czasach, (…) muszę skrywać miłość zakazaną do kurczaka, wegetyranki wszędzie mają wtyki, wege dają w kość za moją mięsną słabość” (Wegetyranki)

„W moim kraju wiszą cycki kapitalistycznej dziwki. Jak to się ładnie nazywa: kobieta dekoracyjna, miejski mebel. (…) Uwaga, reklama, uwaga goła baba…” (Figa)

„Leżę i ryczę jak dziecko, taki mnie spotkał dramat, a świadomość, że to tylko hormony, nie pomaga. (…) A ty sam se bądź kobietą!” (Dramat)

 

 

LINKI:
// Facebook: https://www.facebook.com/siostrylotry/
// Instagram: https://www.instagram.com/siostry_lotry/

// Teledysk „Dąb”: https://www.youtube.com/watch?v=AkWd9Id0qvU
// Teledysk „Ludzie!”: https://www.youtube.com/watch?v=uH2HInky72Y
// Live „Łotr”: https://www.youtube.com/watch?v=Ja_Ai4JFpJw
// Live „ludzie”: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2219617954927945&id=1880844508805293

Dodaj komentarz