SD # 57 – The Stevenson Ranch Davidians (USA) + Tranquilizer

Zaduszki, Dzień Zaduszny lub Święto Zmarłych[1], właściwie Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (łac. Commemoratio Omnium Fidelium Defunctorum) – w Kościołach łacińskich obchód liturgiczny poświęcony zmarłym, przypadający corocznie na dzień 2 listopada, treściowo połączony z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych[2]. Zaduszki zbiegają się zazwyczaj z ludowymi uroczystościami ku czci zmarłych, wywodzącymi się z wierzeń pogańskich lub obrzędowości przedchrześcijańskiej[3].

Czy musi być smutno? Otóż nie, nie musi, dlatego przynoszę wam dobrą nowinę. Drugiego listopada AD 2018 w Krakowskiej Alchemii wystąpią:

✙ THE STEVENSON RANCH DAVIDIANS (Pasadena – California) – psychodeliczny folk rock

https://www.thestevensonranchdavidians.com
https://www.facebook.com/stevensonranchdavidians/
„Wack Magic”
https://www.youtube.com/watch?v=tPfpjhPhUX8
„Holy Life”
https://www.youtube.com/watch?v=ZtLB54597cY✝

Przesiąknięta aurą wiecznie mitologizowanej psychodelicznej kultury Południowej Kaliforni, pełna odniesień do muzyki lat 60′, psychodelicznego folku i prawdziwej, tradycyjnej americany, muzyka The Stevenson Ranch Davidians miała już do tej pory wiele oblicz.
Mimo wielokrotnych zmian w składzie, lider zespołu – Dwane Seagraves twierdzi, iż TSRD mieli zawsze jedną wizję i cel: stworzyć muzykę, która ma zarówno demaskować, jak i deifikować ludzką naturę.
„Amerikana” to nowy kierunek dla zespołu, w którym senne płynne brzmienie poprzednich albumów nasycone jest świeżym poczuciem inspiracji, energii i celu. To eklektyczny, ale spójny zbiór piosenek, które gloryfikują ludzkiego ducha, jednocześnie potępiając tych, którzy chcą go zniszczyć.
Seagraves twierdzi, że „Amerikana” również celebruje to, co uważa za prawdziwą magię: ludzkie działanie.
Poprzez swoje piosenki ma nadzieję przekazać poczucie, że istoty ludzkie były jedynym źródłem wszystkich wielkich spostrzeżeń i osiągnięć w historii, a ta moc pochodzi od jednostek, a nie od bogów, rządów czy innych zewnętrznych źródeł.

Nowy skład wnosi do brzmienia The Stevenson Ranch Davidians szereg talentów, doświadczeń i inspiracji.
Oprócz długoletniego basisty Davdians, Jessiki Latiolait do składu doszedł gitarzysta Rob Campanella – członek The Brian Jonestown Massacre i The Quarter After, a jego brat – perkusista i wokalista Andy Campanella – jest weteranem znanym z Occult Wisdom, Imogene i Chief Nowhere, natomiast gitarzysta Misha Bullock, jedyny Brytyjczyk w składce, wcześniej udzielał się w Tennis System.

Dla fanów: The Brian Jonestown Massacre, Spiritualized, The Verve, Mazzy Star, Stone Roses

✙ TRANQUILIZER (Gdynia) – psycho pop, trip hop, experimental

http://www.tranquilizer.pl/
https://web.facebook.com/tranquilizerPL
„Zapytaj mnie czy cię kocham (Republika cover)”
https://www.youtube.com/watch?v=dmaefGV4uC0

Tranquilizer to świeża krew z Trójmiasta.
Zespół porusza się w klimatach triphop, experimental, minimalistic, alternative, psycho pop, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska.

Na swoim koncie mają LP „Take a pill” oraz EP „10Ö8”
Na październik 2018r. zespół planuje premierę następnej EP.

Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Luna Bystrzanowska – wokalistka, autorka tekstów.
Michał Banasik – gitarzysta, basista.
Kacper Graczyk – elektronika, klawisze

Dodaj komentarz