RED TRIO + Damasiewicz / Lebik

Red Trio to zespół założony przez trzech lizbońskich muzyków Hernani Faustiniego Rodrigo Pinherio i Gabriela Ferrandiniego reprezentujących czołówkę tamtejszej sceny muzyki improwizowanej.Tym razem Red Trio będzie poszerzone do kwintetu z trębaczem Piotrem Damasiewiczem, oraz saksofonistą Gerardem Lebikiem.

Red Trio przedstawia wielotorowe podejście do muzyki i jej kreowania przez improwizację. Zespół eksploruje najbardziej płodne zestawienie jazzowego tria, czyli połączenie fortepianu, kontrabasu i perkusji.

W grupie tej idea z reguły uprzywilejowanego fortepianu obsługiwanego przez sekcję, ustępuje miejsca trzem graczom na równej pozycji, którzy podejmują próbę symbiotycznej i interaktywnej improwizacji pomiędzy sobą, kreując przestrzeń, w którym barwa i rytm spajają się w jedną spójną całość.

Grupa ta nagrywa dla renomowanych wytwórni płytowych, takich jak Clean Feed i No business.

Trio to koncertuje na całym świecie będąc gościem prestiżowych festiwali i sal koncertowych. Na swoim koncie posiada docenione na całym świecie nagrania z jednymi z najwybitniejszych improwizatorów, Natem Wooleyem i Johnem Butcherem. Album pt. Empire z Johnem Butcherem został okrzyknięty przez All About Jazz najlepszym albumem roku w r. 2013.

Zespół obecnie promuje swoją najnowszą płytę Rebento wydaną przez No business.

Gerard Lebik

Gerard Lebik

Tym razem Red Trio będzie poszerzone do kwintetu z trębaczem Piotrem Damasiewiczem, oraz saksofonistą Gerardem Lebikiem.

Muzyków połączyła wspólna pasja do kreowania nowych zdarzeń muzycznych poprzez stawianie artystycznych wyzwań.

Z każdym z muzyków Piotr Damasiewicz i Gerard Lebik występowali już w różnych konstelacjach, z Rodrigo Pinheiro i Hernani Faustino mieli okazję poznać się bliżej muzycznie podczas pobytu w Portugalii, gdzie zagrali okazjonalne koncerty i sesje nagraniowe.

Natomiast z Gabrielem Ferrandinim Piotr Damasiewicz, jak i Gerard Lebik stale współpracują w kilku swoich zespołach min. Power Of The Horns, ImproGraphic, Damasiewicz/Ferramdini, vennCircles, oraz w wielu innych wydarzeniach.

Piotr-Damasiewicz

Piotr-Damasiewicz

Hernani Faustino – kontrabas

Rodrigo Pihneiro – fortepian

Gabriel Ferrandini – perkusja

Piotr Damasiewicz –  trąbka

Gerard Lebik – saksofon

 

Bilety 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz