PRZEBIŚNIEGI

ZAPRASZAMY NA KONCERT W KRAKOWIE W RAMACH TRASY „PRZEBIŚNIEGI W DRODZE”!
📅 01.06 | Kraków, Klub Alchemia
Trochę ponad rok po swoim powstaniu Przebiśniegi rozkwitną w całej Polsce.
Do tej pory wydarzyło się sporo – pasmo singli, występów showcase’owych, odwiedzin w radiu, wspólnych weekendowych wypadów. Gdzieś po drodze wyrósł z tego album o rzeczach pięknych, dziwnych, do tańca i płaczu. Zapraszamy na pierwsze spotkanie z tym materiałem w całości.
Będziemy grać w miejscach małych, średnich i dużych. Mierzyć siły na zamiary i grubo się przeliczać. Jazgotać i śpiewać jak ptaki. Chować się za elektroniką i odkrywać przy samej gitarze.
Bądźcie z nami – drugiego pierwszego razu nie będzie.

🎟️ BILETY
pula I – 35 zł
pula II – 40 zł
dostępne przez Going. oraz Empik Bilety:
https://goingapp.pl/…/przebisniegi…/krakow-czerwiec-2024
https://empikbilety.pl/…/przebisni…/krakow-czerwiec-2024

⏰ TIMELINE
drzwi: 19:30
koncert: 20:00

O PRZEBIŚNIEGACH
Trio, jakiego brakowało na polskiej scenie muzycznej! Chociaż Markus Żamojda, Jan Bąk i Joanna Jewuła poznali się dopiero na początku 2023 roku, w zakopiańskim Domu Pracy Twórczej Halama, gdzie zmarł Julian Tuwim i gdzie na ścianach można podziwiać oryginalne obrazy Witkacego, od razu między nimi zaiskrzyło. Już tamtego dnia przystąpili do pracy nad swoimi pierwszymi kompozycjami.
Działalność Przebiśniegów to próba balansowania między tym, co oczywiste i tym, co zagmatwane, ubrana w brzmienia z pogranicza kilku gatunków: indie popu, rocka, synth popu, funku. To wypadkowa trzech osobowości i ich osobistych inspiracji oraz hołd dla formacji z lat 60-tych. W zespole jest aż trzech wokalistów, co wyróżnia go na polskiej scenie muzycznej, tak samo jak charakterystyczne dla nich poetyckość i poczucie humoru.
Ich debiutancki singiel „Ostatni dom” zapewnił im sukces radiowy, przychylność dziennikarzy muzycznych i zainteresowanie ze strony słuchaczy. Zespół zakończył 2023 rok wyprzedanym koncertem premierowym w Warszawie.
2024 rok przyniósł trzy single („Kierunek”, „Sawanna”, „Pod czerwonym niebem”) i sympatię kolejnych dziennikarzy muzycznych oraz nowych fanów. Na koncert Przebiśniegów na NEXT Fest trudno było się dostać – chętnych było o wiele więcej niż miejsc na sali. Obecnie zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiego albumu.
W trasę „Przebiśniegi w drodze” razem z trio wyruszy perkusista Jan Borys.

Dodaj komentarz