Pokaz filmu „Spragniony świat”

25 lis 17:00
3545 dni temu niedziela
Pokaz filmu „Spragniony świat”
Polska Akcja Humanitarna zaprasza na pokaz filmu „Spragniony świat”. Pokaz poprzedzony zostanie wykładem eksperta ds. problemu wodnego dr Aleksandra Dańda, wykładowcy WSE im Tischnera w Krakowie.

Zrealizowany przez Yanna Arthusa-Bertranda „Spragniony świat” w reżyserii Thierry’ego Piantanidy i Baptiste’a Rouget-Luchaire’a to 90-minutowy film dokumentalny. Jest to kolejny po „HOME” („S.O.S. Ziemia!”) i serialu „Ziemia z nieba” dokument, który zabiera widza w podróż dookoła świata. Tym razem słynny fotograf przygląda się jednemu z kluczowych dla przetrwania ludzkości wyzwań: dostępowi do wody pitnej.

W obliczu gwałtownie rosnącego zapotrzebowania, zwiększającej się liczby ludności i coraz dotkliwszych anomalii klimatycznych woda stała się jednym z najcenniejszych zasobów naturalnych naszej planety. Nieustępujący klasą poprzednim dziełom Bertranda „Spragniony świat” rejestrowany był w około dwudziestu krajach. Tajemniczy i fascynujący świat wody ukazany jest poprzez krótkie obrazy z trudno dostępnych i rzadko filmowanych zakątków świata, jak Sudan Południowy czy północne Kongo. Film prowadzi widza przez najpiękniejsze krajobrazy, jakie na naszej planecie tworzy woda: jeziora, rzeki, mokradła.

„Spragniony świat” to próba połączenia kultowych zdjęć lotniczych Yanna Arthus-Bertranda z brutalną codziennością wszystkich tych, dla których brak wody oznacza nawet zagrożenie życia, osób każdego dnia toczących zaciętą walkę o zdobycie wody, jej uzdatnienie i dostarczenie potrzebującym.

Bogactwem filmu jest energia, wyobraźnia i entuzjazm ludzi dobrej woli, zarówno światowej sławy osobistości, jak i szeregowych działaczy z pierwszej linii frontu walki o wodę. Bo przecież dostęp do czystej wody pitnej stanowi właśnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, wielkie wyzwanie przyszłości.

Polska Akcja Humanitarna, od dwóch dekad zaangażowana w projekty wodne i sanitarne. PAH przez 20 lat działalności zapewniła dostęp do wody dla ponad 500 tysięcy osób, a dla 1,5 miliona dostęp do należytych warunków sanitarnych.

Zachęcamy do wspierania Kampanii Wodnej PAH

  • Wpłać dowolną kwotę na konto BPH 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „woda”
  • Wejdź na stronę Sklepiku Przyjaciół PAH – www.sklep-pah.pl i kup jeden z gadżetów Kampanii Wodnej
  • Przekaż fundacji 1%
  •  Kup butelkę wody Cisowianka 0,33 l

Dodaj komentarz