Osty i ciernie, czyli Sutari i Hańba! w Alchemii

Klub Alchemia oraz Karoryfer Lecolds prezentują: Osty i ciernie, czyli Sutari i Hańba! na wspólnym koncercie w Krakowie!

Choć na pozór odległe od siebie, obie grupy łączy idea twórczego reinterpretowania ludowych tradycji muzycznych oraz buntowniczy charakter poetyckich tekstów. Połączyły także koncerty,, w tym katowicki OFF czy sesja dla rozgłośni KEXP, po której rozjechali się po świecie. Po wydaniu dobrze przyjętych debiutów długopłytowych i niecodziennych trasach koncertowych, Hańba! i Sutari po raz pierwszy spotkają się w Krakowie, prezentując dalszy ciąg swoich muzycznych opowieści.

Bilety:

przedsprzedaż – 30 zł

w dniu koncertu – 40 zł

Sutari, czyli Basia Songin, Zosia Zembrzuska i Kasia Kapela, powracają na Kazimierz z kolejną płytą długogrającą pt. „Osty”. Artystki ponownie sięgnęły po pieśni ludowe, by z właściwą sobie wrażliwością i wyobraźnią opowiedzieć o otaczającym je świecie z perspektywy kobiety. Opowiadają o zdarzeniach, które są wielowymiarowe jak osty – bowiem osty to zarówno piękne i pożyteczne zioła o leczniczym działaniu, jak i kłujące chwasty. Usłyszymy o różnych odcieniach miłości, o tęsknocie, strachu, zagubieniu, walce o własną godność i poszukiwaniu niezależności.

 

Utwór „Siostra” z nadchodzącej płyty:

 

www.sutari.pl

Hańba! to dobrze znana krakowskiej publiczności orkiestra zbuntowana. Wywodzący się z podgórskich i kazimierskich podwórek muzykanci od momentu wydania debiutanckiej płyty długogrającej zagrali kilkadziesiąt koncertów w Polsce i Europie, a nawet w Stanach Zjednoczonych. W tym roku będzie ich można usłyszeć m.in. na Primavera Festival w Barcelonie czy Colours of Ostrava. Tymczasem grupa przygotowuje kolejny album, którego premiera będzie miała miejsce z początkiem jesieni. Majowy koncert będzie zatem ostatnią krakowską okazją, aby usłyszeć część „klasycznego” repertuaru grupy.

Kolodionowy film ruchomy do utworu „Gmachy”

 

www.hanba1926.pl

Dodaj komentarz