Noc Jazzu 2022 w Krakowie

16 lip 22:00
25 dni temu sobota
Noc Jazzu 2022 w Krakowie
Noc Jazzu to przedsięwzięcie organizowane w ramach cyklu Krakowskie Noce. Zainaugurowane zostało w 2007 roku, podczas jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa.
W trakcie tej szczególnej Nocy prezentowane są różne gatunki jazzu w wykonaniu wybitnych artystów z całego świata. Koncerty odbywają się w miejscach dobieranych indywidualnie do charakteru muzycznych przedsięwzięć.
Spotkania z melomanami w klubach trwają do późnych godzin nocnych. Przy realizacji Nocy Jazzu Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego współpracuje z Fundacją My Polish Heart, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, Nowohuckim Centrum Kultury. Od kilku lat koncerty odbywają się na dziedzińcu Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.
W 2022 roku odbędzie się XV edycja Nocy Jazzu. Podczas poprzednich czternastu edycji Nocy Jazzu na naszych scenach gościliśmy wielu artystów, m.in. Władysława „Adzika” Sendeckiego, Nilsa Landgrena, Norddeutscher Rundfunk, Adama Bałdycha, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Jarka Śmietanę, Marka Bałatę, Brooklyn Funk Essentials, Urszulę Dudziak, Billy Cobhama, Wolfganga Schmidta, Karen Edwards, Jamal Thomas Band, Kubę Badacha, Michała Urbaniaka, Electro Deluxe, Grażynę Łobaszewską, Hannę Banaszak, Grzecha Piotrowskiego, Włodzimierza Nahornego, Kaję Karaplios, Big Band Małopolski, Little Egoists, Olega Dyyaka, Jose Torresa, Dominika Wanię i wielu innych znakomitych muzyków.
Tegoroczna edycja planowana jest tradycyjnie na Małym Rynku, na Dziedzińcu Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, a także w Dworku Białoprądnickim oraz Nowohuckim Centrum Kultury, na Dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich, w Sukiennicach. Po dwóch latach przerwy powrócą koncerty w klubach i kawiarniach. Na Małym Rynku, na zakończenie, planowany jest występ Philip Lassiter Show. W Nowohuckim Centrum Kultury odbędą się 3 koncerty: standardów jazzowych, jazzu ukraińskiego oraz Koncert Grażyny Auguścik z zespołem. W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” odbędzie się m.in. koncert Kuby Więcka i Pauliny Przybysz oraz The Flash, pierwszej w Polsce formacji, która proponuje niekonwencjonalne połączenie rocka, drum’n’bass, jazzu, noise i in.
Wstęp na wszystkie koncerty, jak zawsze, będzie bezpłatny.
Bezpłatne bilety wstępu na Dziedziniec Muzeum Książąt Czartoryskich oraz do Sukiennic będą do odbioru od 11 lipca br. w Centrum Ruchu Turystycznego, ul. Powiśle 11.

Dodaj komentarz