Noam VAZANA ( Izrael )

GOŚCINNIE - Tomasz Kukurba - Kroke

Noam Vazana to hipnotyzujący wokal oddychający nowym życiem, łączący bliskowschodnie i północno afrykańskie  muzyczne mieszanki oraz  własne przebojowe kompozycje .

Jej śmiałe wybory muzyczne, zawierają fortepian i puzon jednocześnie. Podczas jej koncertów na żywo, ponadczasowe kompozycje i obecność na scenie przenosi publiczność na wyższy poziom. Noam niedawno wygrała nagrodę sefardyjską w 2017 roku i często porównuje się ją do charyzmatycznych głosów, takich jak Nina Simone czy Mercedes Sosa.

Vazana zadebiutowała ostatnią wersją Love Migration, która znalazła się na szczycie 20 najlepiej sprzedających się albumów iTunes w roku 2015. .  Występiła  na najbardziej prestiżowych  światowych festiwalach jazzowych m.in: Jazzahead DE, North Sea Jazz Festival NL, TEDx NL, Roccella Jazz IT, Tanjazz MA, Caux Intl. Peace Conference CH, Spotkanie muzyczne NL & more.

BILETY : 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

 

https://www.facebook.com/noamvazana

http://noam-vazana.com

 

 

Tomasz Kukurba – altówka  – Kroke , początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje.

W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata.

Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD.

Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.

W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Edytą Geppert, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

https://www.facebook.com/kroke.trio/

 

 

 

 

Dodaj komentarz