NAGROBKI

16 wrz. 20:00
7 dni temu czwartek
NAGROBKI
Wariant DELTA tour część 2
Nagrobki to Maciej Salamon (gitara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Swoją muzykę nazywają nekropolo, co oznacza autorską mieszanką gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o takiej nazwie, teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.
Do tej pory wydali cztery płyty studyjne – Pańskie wersety (2014), Stan Prac (2015), Granit (2017), Pod Ziemią (2019) jedną płytę koncertową – Na żywo 2019 (2021) oraz kilka limitowanych wydawnictw z muzyką teatralną. Muzycy w studio często są wspierani przez Ola Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka.
Zespół tworzy również muzykę do spektakli teatralnych m.in.: Intro Narodowe i Koniec wielkiej wojny Teatru Dada von Bzdülow oraz dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika – Słowo o Jakóbie Szeli w Teatrze Śląskim w Katowicach i Portret trumienny w Teatrze Polskim w Poznaniu, Marcina Libera Krótka rozmowa ze Śmiercią w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, a także do słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu Koniec PrzemocyMagdy Mosiewicz i Bogny Burskiej.
Nagrobki zagrały do tej pory około dwustu koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Springbreak, Tauron Nowa Muzyka), wystawiały swoje prace wizualne w galeriach sztuki (Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu, Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Biennale Warszawa, Państwowa Galeria Sztuki w Szczecinie), wydały książkę o własnej twórczości – Spalam się.
Bilety 25/30 pln

Dodaj komentarz