Myrra Rós

Myrra Rós jest songwriterką z Islandii. Swoje utwory zaczęła komponować mając 20, a piosenki pisze zarówno w języku islandzkim, jak i po angielsku. Tworzy eklektyczne utwory w stylu lo-fi indie folk, w których to folkowych balladach czuje się najlepiej. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy.

Swój pierwszy koncert Myrra zagrała dla pary…papug. Od tej pory jednak głos i niezwykłe kompozycje Islandki przyciągają na koncerty wiele zachwyconych jej wrażliwością osób. To idealne dźwięki dla wszystkich, którzy cenią artystki pokroju Emiliany Torrini, Sóley, Halli Nordfjord czy Ólöf Arnalds.

Swój pierwszy album „Kveldulfur” Myrra wydała w 2012 roku. Wtedy też po raz pierwszy odwiedziła Polskę. Po zagraniu 14 koncertów na przełomie stycznia i lutego 2012 roku Myrra zyskała sobie w naszym kraju sporą rzeszę fanów, którzy z roku na rok przychodzą na jej koncerty przyprowadzając sukcesywnie nowe osoby, które zakochują się w głosie, utworach i scenicznej szczerości artystki.

Na początku 2019 roku Myrra Rós nagrała swój trzeci album, Thought Spun. Niezwykle odważny, pełny opisów, często trudnych doświadczeń artystki. Jest to zdecydowanie najbardziej osobisty z dotychczasowych albumów Myrry. Pewnego rodzaju rachunek sumienia i pogodzenie się z przeszłością. Album, który przeszywa brzmieniem wrażliwego i surowego wokalu , jak i całej produkcji, w którą  zaangażowanych było kilkoro, znanych nam również w Polsce, przyjaciół Myrry m.in Sóley, Lay Low, Elin Ey, Jelena Ciric, czy 12 letnia córka Myrry – Lára.

BILETY : 30 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

 

“Myrry nie można nie kochać. Uwielbiam piaskową barwę jej głosu, niezwykle głębokie, poetyckie teksty i ten mrok, czający się za każdym dźwiękiem. ‘Thought spun’ to album bardzo dojrzały, zarówno tekstowo, jak i brzmieniowo (…) Inne są też dziś życiowe i muzyczne doświadczenia artystki. Bagaż, ale i bogactwo tych doświadczeń słychać na ‘Thought spun’, dlatego ta płyta tak różni się od poprzednich. Pełna smutku, ale nie podanego wprost, ubrana w piękne dźwięki skrywające melancholię, to chyba moja ulubiona płyta Myrry”

*****   Bartek Wilk ( muzykaislandzka.pl )

Myrra Rós ponownie zabiera nas do świata rozmarzonych i onirycznych dźwięków, umiejętnie łącząc elementy dream popu z indie folkiem i post rockiem. Islandzka artystka proponuje nam muzyczną podróż po krainie piękna, w której króluje przestrzeń, duchowość i emocje (…) Myrra Rós emanuje wewnętrznym pięknem. Czaruje wrażliwością, delikatnością i kobiecością, aż dreszcze przechodzą po plecach. Potrafi chwycić za serce. Jej słowa płyną spokojnie, niespiesznie i przez to dosadnie trafiają do odbiorcy (…) „Thought Spun” to autentyczne i prawdziwe dzieło. To coś cudownego, co zaspokoi każde czułe serce i zagubioną duszę. W przypadku takich płyt słowa są zbyt ubogie, żeby przekazać pełnię ich zawartości. Takie albumy długo się pamięta. Myrra Rós potrafi zbudować nieziemską atmosferę i oczarować słuchacza.”

***** Marcin Kozicki ( stacjaislandia.pl )

 

Jeden komentarz do “Myrra Rós

  1. Pingback: viagra online

Dodaj komentarz