MALOX – Tel Aviv, Israel

MALOX to Eyal Talmudi, Roy Chen i Assaf Talmudi, szalone energetyczne awangardowe trio z Izraela. Malox powstał w 2008 roku jako duet i nagrał trzy albumy studyjne, występował na festiwalach i koncertował na całym świecie.

MALOX to dzikość, wszechstronność i wirtuozerska muzyczna siła. Eyal Talmudi (saksofon, klarnet i dudy), Roy Chen (perkusja) i Assaf Talmudi (klawisze) tworzą trio które serwuje energię, nowatorskość i naprawdę mocne uderzenie. Ich muzyka jest surowa i ekscentryczna, ale też chwytliwa i niezaprzeczalnie taneczna. Czerpią z różnych gatunków, takich jak jazz, polka, muzyka klezmerska, punk czy alternatywny rock, a ich figlarne i rozbudowane kompozycje to prawdziwa podróż.

MALOX przekona nawet najbardziej konformistycznego słuchacza, że cała reszta jest zbędna, a kombinacja saksofonu, klawiszy i bębnów sprawi, że twoje ciało poruszy się tak, jak nigdy dotąd.

Po jednodniowej sesji improwizacyjnej i nagraniach w studiu Vibromonk w Nowym Jorku w 2008 roku, dwaj muzycy szybko wydali swój debiutancki album „One Day”, zapowiedź ich szalonego potencjału. Zaczęli koncertować i grali na festiwalach na całym świecie, a następnie wydali „Polka For Punks” w 2012 roku. Nagrany i zmiksowany przez Tamira Muskata (APE Records, Balkan Beat Box) w Tel Awiwie, drugi album zespołu zdecydowanie umocnił ich charakterystyczne brzmienie. Trzeci album „Gaza Trip” zostanie wydany tego lata.

BILETY : 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

 

“Większość oryginalnych kompozycji Talmudiego nawiązuje do spuścizny klezmerskiej. Jego energetyczne aranżacje dodają im uroku zaktualizowanymi elementami dźwiękowymi, w tym odrobiną grubego i inspirowanego dubem saksofonu” (Eyal Hareuveni, All About Jazz – 1/11/08)

“Szalony i niemożliwy duet Eyala Talmudiego generuje totalnie energetycznie dźwięki, od muzyki klezmerskiej po jazz. Ciepłe i okrągłe dźwięki mieszają się z dźwiękami zniekształconymi. Od motywów bałkańskich po zawodzenie kota. Szalony, ale fascynujący zespół” (Amos Oren, Habama – 10/21/12)

“Grają własną muzykę, w której klezmerskie i karaibskie rytmy spotykają się z muzyką filmową. Nie ma wokali, ale ich nie potrzebują. Ich muzyka jest przeznaczona do tańca i tworzenia atmosfery” (Celticfolkpunk Blog – 3/27/13)

Eyal Talmudi || saksofon, klarnet i dudy. Od 15 lat profesjonalny muzyk i dyrektor muzyczny, organizuje wielkie wydarzenia na izraelskiej scenie alternatywnej i popowej. Jako muzyk, Talmudi regularnie koncertuje na całym świecie z Balkan Beat Box i Barrym Sakharofem, a także z własnymi projektami: Oy Division, MALOX i solowymi koncertami z licznymi występami gościnnymi z BOOM PAM i wieloma innymi.

Roy Chen || perkusja. Aktywny jako profesjonalny perkusista od piętnastego roku życia na alternatywnej scenie w Izraelu (m.in. w ETERNAL GREY), w wieku 21 lat przeprowadził się do Los Angeles, by dołączyć do rockowego zespołu VERTIGO. Chen wypracował swój własny styl grania na perkusji, łączący hardcore, noise i punk z miłością do muzyki awangardowej, free jazzowej i muzyki afrykańskiej.

Assaf Talmudi || Klawisze i elektronika. Czołowy producent, kompozytor i instrumentalista  izraelskiej popowej i eksperymentalnej sceny muzycznej. Assaf jest producentem albumów takich artystów jak m.in. Berry Sakharof, Ehud Banai, Shlomi Shaban i Shai Tsabary. Talmudi wykładał na uniwersytecie w Hajfie i Shenkar College of Engineering and Design. Jest również członkiem grupy Oy Division.

WEBSITE || BANDCAMP || SOUNDCLOUD || YOUTUBE || FACEBOOK

 

Jeden komentarz do “MALOX – Tel Aviv, Israel

  1. Pingback: viagra online

Dodaj komentarz