Mako Sica – support Kejtu

Pod koniec maja nakładem Instant Classic ukazał się album "Invocation" chicagowskiego trio Mako Sica. Krakowska wytwórnia jest wydawcą wersji CD. Winyl trafił do sprzedaży z logo amerykańskiej Feeding Tube Records.

„Invocation” to siódme wydawnictwo Mako Sica. „Nasza muzyka raczej wymyka się próbom twardej klasyfikacji. Stawiamy sobie za cel komponowanie utworów, które mają nas (i słuchacza) zabrać w ciekawą podróż. Można te utwory porównać do wielkiej willi, w której każdy pokój reprezentuje odmienne stany świadomości. Prywatnie słuchamy bardzo różnych dźwięków, ale punkty styczne stanowią jazz i blues” – tłumaczą muzycy. 

Album ukazał się po trudnym okresie w historii zespołu. „Komponowanie co prawda nie zajęło nam dużo czasu i większa część materiału powstała jeszcze z poprzednim perkusistą, Mikiem Kendrickiem, w trakcie naszej trasy koncertowej w 2013 roku. W styczniu 2014 roku Mike poinformował nas, że w związku z przeprowadzką będzie zmuszony opuścić Mako Sica. Na jego miejsce przyszedł Chaetan Newell, z którym sfinalizowaliśmy utwory, które tworzą ‚Invocation’. Ta zmiana w składzie nie była łatwa – Chaetan wskoczył w buty człowieka, który współtworzył zespół przez prawie dekadę, a ja z Przemkiem byliśmy zmuszeni rozgrzebać te same kompozycje po raz trzeci, dostosowując je do stylu gry nowego perkusisty” – wspomina Brent Fuscaldo.

Pierwsza sesja nagraniowa nowego tria, które tworzą Przemysław Drążek (gitara, trąbka), Brent Fuscaldo (wokal, gitara, harmonia, kalimba) i Chaetan Newell (perkusja, instrumenty klawiszowe), miała miejsce w domowym studio Grega Normana w Chicago. Partie instrumentalne zostały zarejestrowane „na setkę”. Wokale zostały dograne później w sali prób zespołu. Za miksy odpowiedzialny jest Chaetan, a wersja europejska albumu została okraszona grafiką autorstwa Kuby Sokólskiego (Merkabah).

Obecnie zespół koncertuje z legendarnym perkusistą Hamidem Drake, a wspólne występy zaowocowały nowym, improwizowanym materiałem, zarejestrowanym w studiu Electrical Audio u Steve Albiniego. 

BILETY 20 zł przedsprzedaż/ 25 zł na bramce w dniu koncertu 

 

 

https://www.facebook.com/Makosicaband/

makosica.bandcamp.com/

http://www.nowamuzyka.pl/2017/07/06/mako-sica-invocation/

Kejtu powstał w 2015 roku. Basista zespołu, Artur Stankiewicz, współtworzył legendarny zespół Krzycz, nagrywając z nim płytę „Trauma”. Tomek Czyż (perkusja) i Łukasz Gryz (gitara) spotkali się po wielu latach. Wcześniej pracowali wspólnie przy metalowych projektach pod koniec lat 90-tych.

kejtu

Kejtu

Muzyka Kejtu to wypadkowa różnych stylistyk, takich jak noise rock, industrial, elementy jazzu, ambientu oraz improwizacji. Początkowo wspólne, swobodne próby tria przerodziły się w bardziej spójny koncept, wciąż ewoluujący, w dużym stopniu skoncentrowany na procesie twórczym. Wszelkie poszukiwania dźwięku i melodii w twórczości Kejtu oparte są na przekazie emocjonalnym, mówiąc krótko „z serca do serca”.

https://kejtu.bandcamp.com/

 

Dodaj komentarz