Majówka z Tangiem – Grzegorz Frankowski Trio

W programie trio znajdują się nowe aranżacje tradycyjnych tang argentyńskich , tanga Astora Piazzolli, utwory inspirowane najbardziej znanymi polskimi tangami, oraz autorskie kompozycje lidera zespołu Grzegorza Frankowskiego pochodzące z płyty „Global Bridge” .

Grzegorz Frankowski – jeden z najwszechstronniejszych kontrabasistów w Polsce. Ma na swoim koncie występy z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych. Występował w trio z Jadwigą Kotnowską i Waldemarem Gromolakiem w repertuarze na pograniczu tanga, jazzu i klasyki, z Beatris Blanco i Jose Torrresem w koncertach muzyki latynoamerykańskiej.

W 1995 założył własny zespół Trio Revirado, występujący z czołowym polskim akordeonistą i bandoneonistą  Wiesławem Prządką. Występy Trio Revirado były nominowane do „Parady 2001”- plebiscycie „Gazety Wyborczej” na największe wydarzenie kulturalne 2001r. Z Vadimem Brodzkim uczestniczył w projekcie „El Tango”. Od wielu lat współpracuje  z  Waldemarem Malickim w kwintecie „Tango Bridge”, złożonym na wzór „Quinteto Tango Nuevo” Astora Piazzolli .

Jego nagranie Kicho na płycie „Regreso al. Sur” z orkiestrą Allegro di Vita, znalazło się wśród najlepiej sprzedających się nagrań muzyki klasycznej końca 2003r. Od  2004  występuje z kwintetem Piazzoforte i światowej sławy pianistą Kevinem Kennerem. Płyta tego zespołu z muzyką Astora Piazzolli została nagrodzona nagrodą wydawców płyt –„Fryderyk 2006” za najlepszy album muzyki kameralnej. W 2006 został dyrektorem artystycznym festiwalu „Dni Tanga- Muzyka Piazzolli w Krakowie” , póżniej „Nuevo Mundo Festival” oraz kierownikiem muzycznym spektaklu „Tango Piazzolla” prezentowanego do chwili obecnej  w teatrze Słowackiego w Krakowie. Na stałe występuje również w projektach orkiestry instrumentów historycznych Capella Cracoviensis .

Jako  entuzjasta tanga i piazzolleńskiego brzmienia występuje nieprzerwanie w różnych projektach tanga od 1990 roku.

Ma na swoim koncie liczne występy i nagrania muzyki Astora Piazzolli z czołowymi przedstawicielami tanga na świecie jak J.J.Mossallini, Daniel Binelli czy Christian Gerber.

Trio to projekt oparty na  klasycznym składzie kameralnym tanga: bandoneon, fortepian i kontrabas.

W zespole grają Jacek Bylica na fortepianie i Piotr Kopietz na bandoneonie.

Piotr  Kopietz należy do wąskiego grona  muzyków w Polsce, grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jedynym w Polsce artystą koncertującym na francuskiej akordinie. Jacek Bylica pianista członek legendarnej grupy Ewy Demarczyk, od wielu lat związany z projektami tanga w Polsce.

Bilety 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu

Dodaj komentarz