MAHLUKAT

Cinematic oriental music, born in Izmir, fell in love in Varanasi, made in Germany.

Mahlukat snuje fantazyjną muzyczną opowieść, pełną zadymionych ulic na dnie oceanu, bajecznych stworzeń i paradą emocji jakie młode artystki wplatają w niecodzienny dialog dwóch głosów – skrzypiec i bębna obręczowego.

Kompozycje Güldeste Mamaç (skrzypaczki i wokalistki) to rezultat wielu podróży do Varanasi (Płn.Indie), gdzie zgłębia tajniki klasycznej muzyki indyjskiej. Jej tureckie pochodzenie, klasyczne wykształcenie i typowe dla muzyki indyjskiej skale – ragas – są obecne w jej oryginalnych kompozycjach tworząc mozaikę wschodniej, antycznej tradycji przetłumaczonej na język współczesności.

Mamaç wyraża swoją muzyką wiele ważnych i palących tematów dotyczących współczesnego świata. Zaprasza do niemej dyskusji, konfrontacji i kontemplacji kondycji aktualnego stulecia.

Akompaniuje jej polska perkusistka Kasia Kadłubowska intuicyjnie eksplorując zawiłe rytmiczne konstrukcje w kompozycjach Mamaç, wnosząc do nich słowiańską wrażliwość i zadumę przesianą przez język bębna obręczowego.

Zespół odbył w minionym roku dwukrotnie Tournee po Izraelu oraz koncertuje i prowadzi warsztaty w Niemczech, oraz zadebiutował z nową płytą na Festiwalu Rudolstadt. W bieżącym roku artystki napisały muzykę do teatru tańca autorstwa kanadyjskich choreografek i tancerek Michelle Cheung i Julie Pecard.

W roku czerwcu 2018 ukazała się debiutancka płyta duetu pt. ZULA

BILETY 30 zł

www.mahlukatmusic.com

https://www.facebook.com/mahlukatmusik/

 

Dodaj komentarz