Lonker See

Lonker See to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office.

Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków.

W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Od jej wydania zespół dużo koncertował a w lutym 2017 nakładem Instant Classic wydał świetnie przyjęty split z sosnowieckim zespołem Arrm, po czym znów ruszył w trasę.

W połowie zeszłego roku ponownie nakładem Music Is The Weapon ukazało się podwójne wydawnictwo: Lonker Seessions i Live at Pijana Czapla.

Na początku kwietnia 2018 znów przy pomocy Instant Classic zespół wydał kolejną płytę pod tytułem „One Eye Sees Red” i planuje koncertować do końca roku w kraju jak i zagranicą

Start: 20:00
Wjazd: 25 / 30 pln

bc – https://lonkersee.bandcamp.com/

 

 

live in Olsztyn – https://youtu.be/TWOaFD80zCI

https://youtu.be/GsaS1j1MW28

https://www.youtube.com/watch?v=zN_OCcaqvZc&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=p8M-wvZJm0c&t=5s

Dodaj komentarz