Limboski na Walentynki!

Limboski od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe, a ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe.

Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie. Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukiwaniu własnego stylu.

W 2010 roku nagrał płytę „Cafe Brumba” z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór „Piosenka dla mężatki”. Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesa w „Tribute to Georgie Buck”, dał mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu „Must be the music” – wykonanie utworu „Czarny Otello” zapewniło mu miejsce w półfinale.

W 2016 roku wydał album „One Man Madness” . Tego samego roku w październiku premierę miała jego najnowsza płyta „W trawie. I inne jeszcze młode”, której patronem został Program Trzeci Polskiego Radia.

W roku 2018 wydał pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa płytę „Poliamoria” – najbardziej dojrzałą z dotychczasowych, dopracowaną muzycznie pod każdym względem i niezwykle barwną.

Specjalny pakiet walentynkowy: w jednym pakiecie zawarte są dwa bilety!

Szczegóły na stronie sprzedaży biletów. TU:  https://goout.net/pl/bilety/limboski/qcae/?fbclid=IwAR3KA12noxtJK_kbgkhbcIVJLcnjmA-38yMckYY7RNbdevvyv7yNOY0UiA8

 

 

Dodaj komentarz